Yurtdışından getirilen cep telefonu harcına zam geldi

Yurtdışından getirilen cep telefonu harcına zam geldi

Yurt dışından getirilen telefonlar için ödenen harç miktarı, 170 lira 70 kuruştan, 500 Lira'ya çıkarıldı.

Yurtdışından cep telefonu getirenler dikkat... Harçlar, arttı.

Yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 170 lira 70 kuruştan 500 liraya çıkarıldı. Karar, Resmi gazetede yayımlandı.

Yurtdışından getirilen cep telefonların kayıt altına alınması da şart... Cihazlara ait IMEI numaralarının kayıt altına alınma başvuru süresi, yolcunun yurda giriş tarihinden itibaren 120 gün. Cihaz 120 gün içinde kaydedilmezse kapatılıyor.

Diğer Haberler
(1) Yorum Yapılmış

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Kanal B veya kanalb.com.tr sorumlu değildir.

  1. Avatar
     Osman  12:31

    Böyle iş olmaz olsun

    onu bunu bilmem de vatandaşı doğrudan ilgilendiren bir konuda haber vermeksizin bir sabah uyandığında yüzde üçyüz zam yaptım demek ne vicdana sığar ne de mantığa... yurt dışından iki yıl içinde bir defa telefon getirebilirsin diyeceksin kayıt ücreti 170 tl diyeceksin.vatandaş bunu bilerek getirmiş. Kayıt etmeye çalışıyor ŞOK. Kayıt ücretini önceden bildirmeksizin Ansızın yüzde üçyüz arttırdım diyorsun. Yazıklar olsun. Bir düzenleme yapıldığında geçici madde konulur. Telefonu daha önce alıp getirenler kayıt için 120 zamanım var deyip yasal hakkını kullananlar ne yapsın. Maalesef devlete güven sıfır. Devletin dediği ile hareket etmemeyi vatandaşa öğretmek ancak bu kadar başarılı olunur.

Yorum Yaz