Çin bir alanda daha ilk sıraya geçiyor

Çin bir alanda daha ilk sıraya geçiyor

Çin'in 2030 yılında dünyanın en çok turist çeken ülkesi olacağı açıklandı. Çin, 60 milyon olan ziyaretçi sayısını artırarak, 86 milyon turistle en çok ziyaret edilen ülke konumundaki Fransa'yı geride bırakacak. Çin'in 1 numaralı turizm destinasyonu olmasında Asyalı turistler önemli bir rol oynayacağı belirtildi..

Uluslararası bir araştırma şirketinin yayınladığı rapor, Çin'in turizm sektöründe de büyük ilerleme kaydedeceğini ortaya koydu.

Londra'da Turizm Endüstrisi Konferansı çerçevesinde yayınlanan raporda, 2018 yılında dünya genelinde yapılan seyahat sayısının yüzde 5 artışla 1,4 milyara ulaşacağı, turizm gelirinde ise yüzde 11'lik artış yaşanacağın belirtildi.

Rapora göre, halen 60 milyon olan ziyaretçi sayısını 2030 yılında 86 milyon turiste çıkaracak olan Çin'in turizm geliri de 2,6 trilyon dolara ulaşacak.

Çin'in Fransa'nın önüne geçerek 1 numaralı turizm destinasyonu olmasında Asyalı turistler önemli bir rol oynayacak.

Ayrıca 2020 Yaz Olimpiyatları'nın Tokyo'da, 2022 Kış Olimpiyatları'nın ise Pekin'de düzenlenecek olması da Asya bölgesine ilgiyi arttıracak.

Uzmanlar son yıllarda düzenli büyüme gösteren Asya ülkelerinde genişleyen orta sınıfın önümüzdeki yıllarda seyahate daha büyük bir bütçe ayıracağını öngörüyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz