Kreşte kahreden ölümle ilgili yeni gelişme

Kreşte kahreden ölümle ilgili yeni gelişme

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki 1 yaşındaki bebeğin yaşamını yitirdiği kreşin, 2 yılı aşkın süredir izinsiz olarak çalıştırıldığı ortaya çıktı... Olayla ilgili 2 kişi, "taksirle öldürme" suçlaması ile gözaltına alındı; Bakıcı tutuklandı.

Türkiye'yi üzen olay, Burhaniye Mahallesi'nde yaşandı.

Melike- İbrahim Memiş çiftinin 3'üncü çocukları Melisa Tuana, kreşte yemek yedirilikten sonra uykusu gelince yatağa yatırıldı. Ancak uyuduktan bir süre sonra istifra eden bebeğin solunumu durdu.

O sırada içeriye giren kreş öğretmeni, moraran bebeği kendine getirmek istese de başarılı olamadı. Öğretmen, Melisa Tuana'yı kollarına alıp koşarak kreşten çıktı.

Bu sırada yoldan geçen başka bir hastayı taşıyan ambulansın önüne geçerek, bebeği sağlık görevlilerine teslim etti. Ancak Melisa Tuana bebek ambulansla götürüldüğü Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülürken; Melisa Tuana'nın yaşamını yitirdiği kreşin, Elif Oyun Kültür ve Sanat Derneği adı altında 2 yılı aşkın süredir hizmet verdiği belirtildi. İzin verilmemesine karşın eğitim ortamı oluşturulan binada, olay günü 1- 6 yaş arası 16 çocuğun bulunduğu bildirildi.

Olayla ilgili olarak 2 kişi "taksirle öldürme" suçlamasıyla gözaltına alındı.

Bu kişilerden bakıcı olan şahış tutuklandı, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bu arada, minik Melisa Tuana, Çimen Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Hastane Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz