Çin'de satış hedeflerine ulaşamayan personele işkence

Çin'de satış hedeflerine ulaşamayan personele işkence

Çin'de, sosyal medyada yayınlanan görüntüler, kamuoyunda büyük tepki yarattı.. Bir şirketin yöneticileri, satış hedeflerine ulaşamayan personele idrar içirip, kemerle dövdü. İki aydır maaş alamayan çalışanlar ise cezaya sessiz kaldı.

Çin'de satış hedeflerine ulaşamayan personele idrar içirip hamamböceği yedirmekle suçlanan üç şirket yöneticisi 5 ila 10 gün arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Şirket yöneticileri, çalışanların kemerlerle dövülürken ve sarı bir sıvı içerken çekilen görüntülerinin internette yayınlanmasından sonra gözaltına alındı.

Çin'in Twitter'ı olarak bilinen Weibo'daki görüntülerde bir erkek çalışan mesai arkadaşlarının önünde kemerle dövülüyor.

Diğer çalışanlar da burunlarını tutarak plastik bardaklardan sarı bir sıvı içiyor.

Guizhou kentindeki dekorasyon şirketinin personeline, ayrıca tuvalet suyu ve sirke içirildiği ve saçlarının kazındığı belirtildi.

Şirket yöneticilerinin buna ek olarak personeli yazılı mesajlarla "Hamamböceği yemek zorunda kalacaksınız" diye tehdit ettiği öne sürüldü.

Şirket çalışanlarının iki aydır maaşlarını alamadıkları, bu yüzden cezalandırılmalarına rağmen seslerini çıkaramadığı belirtildi..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz