Döviz, altın ve borsa yükseldi

Döviz, altın ve borsa yükseldi

Haftaya olumlu bir havada başlayan döviz, yönünü yeniden yukarı çevirdi; Dolar 5.60'ı aştı...Borsa günü artıda kapattı; Altının gramı ise 215 Lira'nın üstünde alıcı buldu...

DOLAR:5,52
EURO:6,25

Haftaya olumlu bir havada başlayan kur yönünü yeniden yukarı çevirdi.

"ENFLASYON BASKISI KURUN AĞUSTOS VE EYLÜL AYINDAKİ ETKİSİNİ ,GIDA SEKTÖRÜNDEKİ BASKIYI KUR VE ENFLASYON ÜZERİNDEKİ ETKİYİ GÖZLEMLEYEBİLİRİZ.KURDA 5,20-5,30 BANDI TEST EDİLEBİLİR. GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERİN PARA BİRİMLERİNDEN DE TL'NİN AYRILMASI POZİTİF ETKİ YAPIYOR. YUKARDA İSE DOLARDA 5,90 ÜZERİNDEKİ HAREKETLER 6,20'YE KADAR TEKRAR ATABİLİR. EURO TL İÇİN 6,20 ÖNEMLİ BİR SEVİYE. 6 YA KADAR GERİLEME OLABİLİR. YUKARDA İSE 6,30 KRİTİK 7 BAŞLAYABİLİR. "

GRAM ALTIN:216 LİRA

Gram Altın 215 Lira'yı aştı

"ÇİN İLE ABD ARASINDAKİ TİCARET SAVAŞLARININ ETKİSİNİN ARTMASI ALTIN YATIRIMCISININ TEKRAR ALTINI HATIRLAMASINI SAĞLADI. GRAM ALTINDA 210-220 TL ÖNEMLİ BİR BANT BUNLAR GEÇİLMEDİĞİ SÜRECE OLUMLU DEĞERLENDİRİLEBİLİR. YUKARDA İSE 250 SEVİYESİ BOZDURMAK İÇİN UYGUN OLABİLİR."

BIST:91 BİN 337

Borsa İstanbul ise günü yükselişle kapattı.

"90 BİN 92 BİN BANDI ÜZERİNDE YENİDEN 95 BİN HEDEFİ GÖRÜLEBİLİR BORSADA.AMA 90 BİN ALTI RİSKLİ TEKRAR 88 BİNE KADAR İNEBİLİRİZ."

Piyasalar şimdi yurt içi ve yurt dışından gelecek verilere odaklandı.

"TARIM DIŞI İSTİHDAM VERİSİ VAR. FED'İN FAİZ ARTTIRIMINA DEVAM EDİP ETMEYECEĞİ, 6 KASIMDAKİ ABD SEÇİMLERİ ÖNEMLİ. KASIMDAKİ İRAN AMBARGOSU VE PETROL FİYATLARINA ETKİSİNİ TAKİP EDECEĞİZ. YATIRIMCILARIN DOLARI MI GELİŞMEKTE OLAN ÜLKE BORSALARINI MI TERCİH EDECEĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz