Başkent Üniversitesi-Kazakistan işbirliği

Başkent Üniversitesi-Kazakistan işbirliği

Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ nakli derneği başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmakla kalmıyor; O'nun manevi mirasına da sahip çıkıyor... Atatürk'ün "aynı kökenden gelen ülkeleri yalnız bırakmayın" öğüdünü bilimsel katkılar ile yerine getiriyor... İşte bu destekle, 3 Ay boyunca Başkent Üniversitesi'nde eğitim alan Kazak Doktorlar, sertifika aldı... Prof. Dr. Mehmet Haberal, Kazakistan'dan gelen meslektaşlarını veda kokteyli ile uğurladı... Kazakistandaki sağlık hizmetlerini en üst düzeye çıkarmak için buradasınız diyen Haberal; Türki devletlere eğitim ve sağlık alanında destek olmaya devam edeceğini vurguladı.

hem teori hem pratik derslerle 3 aylık eğitimlerini bitirdiler... Sonunda Sertifikalarını aldılar...

KAzakistan sağlık Bakanlığı ile Başkent Üniversitesi arasındaki iş birliği kapsamında; KAzak hekimler MAyıs'ta Ankara'ya geldi.

Ve 3 ay boyunca Hem Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde hem de Bağlıca Kampüsünde uzman doktorlardan acil tıp eğitimi aldılar...

Üstelik; Başkent Üniversitesi'nin Adana ve Konya Hastanelerini görme imkanları da oldu.

Yoğun ve verimli geçen Eğitimlerini tamamlayan Kazak Hekimler; Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde Prof. Dr. Mehmet Haberal, Rektör Prof. Dr. Ali Haberal ve öğretim üyeleriyle bir araya geldi.

Kazak hekimler Prof. Dr. Mehmet Haberal'a teşekkür olarak, yöresel kıyafetlerini hediye etti, fotoğraf çektirdi.

Daha sonra Acil Servis sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Afşin KAyıpmaz eğitimlerle ilgili bilgi verdi.

Kazak hekimler adına ise Janar Urazalina konuştu. Prof. Dr. Mehmet Haberal'a ve ekibine teşekkür etti.

Prof. Dr. Mehmet Haberal da Kazak hekimlere başarılar diledi, "göreviniz; Kazakistan'daki sağlık hizmetlerini en üst düzeye çıkarmak" dedi. Ve Türk kökenli devletlere destek olmaya devam edeceğini vurguladı.

Ve Kazak hekimlere sertifika verildi...

Prof. Dr. Haberal'ın kazak meslektaşlarına bazı tavsiyeleri de vardı...

Prof. Dr. Haberal, kazak meslektaşlarına başarı dilekleriyle veda etti...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz