Japonya'nın gündeminde bir hemşire var

Japonya'nın gündeminde bir hemşire var

İngiltere'deki hemşire olayının bir benzerinin de, Japonya'da yaşandığı ortaya çıktı... Bir Japon hemşire, 20 hastayı zehirleyerek öldürdüğünü itiraf etti. Hemşire, zaten ölecek hastaların acı haberini ailelerine verme sorumluluğunu üstlenmemek için böyle bir yol seçtiğini söyledi.


Japonya’da bir hemşire, ailelerine acı haberi vermemek için yaklaşık 20 hastayı kendi vardiyasından başka bir zamanda ölecek şekilde zehirlediğini itiraf etti.

Hemşire Ayumi Kuboki, kendi gözetiminde hayatını kaybeden 88 yaşındaki bir hastanın şüpheli ölümü nedeniyle alındığı polis sorgusunda suçunu itiraf etti.

Hastanın kanında aşırı miktarda antiseptik bulunması üzerine polise yakalanan Kuboki, 2016 yılının sonbahar aylarında iki aylık bir süre içinde yaklaşık 20 hastaya daha antiseptik verdiğini anlattı.

31 yaşındaki hemşire, sadece kendi vardiyasında ölebileceklerini düşündüğü ağır hastaları hedef aldığını iddia ederek, acı haberi ailelerine verme sorumluluğunu üstlenmemek için böyle bir yol seçtiğini söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz