Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyon

Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyon

Adnan Oktar ve grubuna yönelik İstanbul merkezli 4 ilde operasyon yapıldı... 235 şüpheli için yürütülen soruşturmada, şimdiye kadar 170 kişi gözaltına alındı...Oktar hakkında, çocuğa yönelik cinsel istismardan casusluğa; örgüt liderliğinden dolandırıcılığa kadar ciddi suçlamalar var.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik sabaha karşı İstanbul Merkezli 4 ilde operasyon başlatıldı.

Oktar ile birlikte 235 kişiye yönelik başlatılan soruşturma çerçevesinde birçok adrese baskın düzenlendi.İstanbul'da 22 ilçede 115 adres, Ankara'da 2 ilçede 3 adres ve Muğla ile Antalya'da 1'er adrese baskın yapıldı.

2 bin polisin katıldığı operasyona polis helikopteri ve deniz polisi de destek verdi.

Şuana kadar 170 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınanlar arasında Adnan Oktar ile Oktar Babuna'nın yanısıra, grubun avukatları da var.

Başsavcılıktan, Adnan Oktar'ın Çengelköy'deki evinde kaçmaya çalışırken gözaltına alındığı belirtildi.

Oktarın bütün şirketlerine el konulduğu ve kayyum atandığı da öğrenildi..

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada , Adnan Oktar Suç Örgütüne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, terörle mücadele kanununa muhalefet gibi suçlamalar yöneltildiği vurgulandı.

Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirilerek Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Operasyon düzenlenen adreslerde yapılan aramalarda, 50'nin üzerinde tabanca, tüfek ve bu silahlara ait çok sayıda mermi, çelik yelek ve bir zırhlı cip ele geçirildi. Oktar'ın programlarının yapıldığı televizyon kanalında da arama yapıldı.

16 araca el konuldu. Oktar'ın Çengelköy'deki evi ile Ümraniye'de bulunan bir depoda bulunan çok sayıda tarihi eser de emniyete götürüldü.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz