Almanya'da siyasi krize yol açan sığınmacı sorunu

Almanya'da siyasi krize yol açan sığınmacı sorunu

Seehofer merakla beklenen göç planını açıkladı... Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, göç planını, Hristiyan Demokrat Birlik ile hükümet krizine neden olduğu için ertelediği göç planını kamuoyu ile paylaştı.. Plan, Sosyal Demokrat Parti'nin karşı çıktığı "transit merkezler" kurulmasını içeriyor.

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, hükümette derin bir krize neden olan bunun üzerine ertelediği mülteci politikası konusundaki planını Berlin'de açıkladı.

Plan, iltica başvurusunda bulunan sığınmacılara, iltica sürecine dahil olmamaları, katkı sağlamamaları halinde verilen sosyal hizmetlerin kısıtlanmasını hatta yaptırım uygulanmasını öngörüyor.

Seehofer'in planı ayrıca iltica başvurusu reddedilen sığınmacıların sınır dışı amacıyla gözaltına alınması koşullarının da sertleştirilmesini istiyor.

Seehofer'in "master plan" adını verdiği göç planı, sığınmacıların geldikleri ülkeler, transit ülkeler ya da Avrupa düzleminde alınan önlemlere işaret ediyor.

Koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti "transit merkez" ifadesine karşı çıkarak sığınmacılar için kapalı kampların kurulmasını reddetmişti.

Buna rağmen Seehofer planında sınırda transit merkezlerin kurulmasını talep etmesi dikkati çekti..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz