TÜSİAD'dan yeni kabine sistemine ilişkin açıklama

TÜSİAD'dan yeni kabine sistemine ilişkin açıklama

TÜSİAD, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişle birlikte ekonomide, özellikle makroekonomik dengeleri sağlamlaştıracak kapsamlı bir programın bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. Önceki dönemde başbakan yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Şimşek ise bir veda mesajı yayımladı.

TÜSİAD'dan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişle ilgili bir açıklama geldi.

İş dünyası temsilcileri, güçlü bir ekonomi için başta Merkez Bankası olmak üzere denetleyici kurulların bağımsızlığının önemine vurgu yaptı.

TÜSİAD açıklamasında "Bugün dünyada güçlü bir ülke olmak, güçlü bir ekonomi olmakla mümkündür. Güçlü bir Türkiye ekonomisi için hukuk devleti ilkeleri, başta Merkez Bankası olmak üzere denetleyici kurulların bağımsızlığı, AB'ye uyum sürecinin hızlanması, çağdaş bir eğitim sistemi, teknoloji temelli ve sürdürülebilir kalkınma politikaları son derece önemlidir" denildi.

Açıklamada, "Ekonomide, özellikle makroekonomik dengelerimizi sağlamlaştıracak yapısal, mali ve finansal tedbirleri içeren kapsamlı bir programın bir an evvel hayata geçirilmesini temenni ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Parlamenter sistemin son kabinesinin Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise sosyal medya hesabı üzerinden veda mesajı yayımladı.

Şimşek, "Kişiler geçici, aslolan aziz milletimize hizmettir. 11 yıldır büyük bir onur ve gururla sürdürdüğüm bakanlık görevim sona erdi." dedi; Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz