Lübnanlı turist kadın neye uğradığını şaşırdı

Lübnanlı turist kadın neye uğradığını şaşırdı

Mısır'da cinsel tacizi eleştiren Lübnanlı kadın beklemediği bir tepki ile karşılaştı.. Lübnanlı turist Mona al-Mazbouh, Mısırlıları aşağılamakla suçlandı.. Konu bununla da kapanmadı, mahkeme al-Mazbouh'a 8 yıl hapis cezası verdi..

Kahire'de yaşadığı cinsel taciz olaylarını anlatan videoyu sosyal medyada paylaşan Lübnanlı bir kadın, Mısır Mahkemesi tarafından 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Lübnanlı turist Mona al-Mazbouh, geçtiğimiz Mayıs ayında Mısır’da yaşadığı talihsiz olayları videoya çekerek sosyal ağlarda paylaştı.

Videolarda Al-Mazbouh, Kahire’de birçok kez taciz edildiğini ve dolandırıldığını ileri sürerken, Mısır halkının 'saygısız' davranışlarını sert dille eleştirdi.

Lübnanlı kadına tepki gösterenler ise savcılığa şikayette bulundu.

Tepkiler üzerine al-Mazbouh, bütün Mısırlıları hedef almadığını ve kimseyi incitmek gibi bir niyetinin olmadığını belirtti... Mısır'dan ayrıldığı esnada genç kadın havalanında polisi tarafından tutuklanıp hakim karşısında çıkarıldı.

Mahkeme, al-Mazbouh’u Mısır halkını alenen aşağıladığı gerekçesiyle 11 yıl hapis cezasında çarptırken, sonraki duruşmada bunu 8 yıla düşürdü.

Al-Mazbouh'un avukatı ise temyiz başvurusunda bulunduklarını ve 29 Temmuz'da yeni bir duruşmanın yapılacağını duyurdu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz