Kazaya siyasilerden tepki

Kazaya siyasilerden tepki

Tekirdağ'da yaşanan tren kazası siyasilerin de gündemindeydi... MHP lideri Devlet Bahçeli, sorumluların ortaya çıkarılmasını isterken; CHP, olayın tüm teknik yönleri ile araştırılması çağrısında bulundu.

Tekirdağ Çorlu'da meydana gelen 24 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasına siyasilerden de tepki geldi.

Olay sonrası yazılı açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli,

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin her şeyin üstünde olduğunu kaydederek, sorumluların bulunması çağrısında bulundu...

"HER TÜRLÜ İHTİMALİN DİKKATE ALINARAK, HER TÜRLÜ KAZA RİSKİNİN ÖNCEDEN HESAPLANARAK PROAKTİF BİR MÜDAHALE VE MÜCADELE RUHUNUN SEFERBER EDİLMESİ VAZGEÇİLMEZ ÖNEMDEDİR. TREN KAZASIYLA İLGİLİ BAŞLATILAN ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMANIN SÜRATLE TAHKİM VE TEMİNİ SAĞLANARAK SONUCA BAĞLANMASI ACİLİYET CELBETMEKTEDİR. DİĞER YANDAN, EĞER VARSA, EĞER TESPİTİ HALİNDE SORUMLULAR VE İHMALE DAVETİYE ÇIKARANLAR HAKKINDA LAZIM GELEN YASAL İŞLEMLER VE İDARİ TASARRUFLAR HIZLA YAPILMALIDIR. "

Vahim kaza CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısınında gündemindeydi. parti sözcüsü Bülent Tezcan olayın her yönü ile araştırılması gerektiğini söyledi.

"BU OLAYİN BUTUN YOLERİ İLE ARASTİRLMASİ GEREKİR SİYASAL TARTSMA MALZEMESİ HALİNE GETİRME NİYETİNDE DEGİLİZ AMA.BÜTÜN TEKNİK YÖNLERİ İLE KİMSE KORUNUP KOLLANMADAN TAKİP EDİLMESİ GEREKİR BİZ BİR EKİP OLUŞTUDRUK BÖLGEDE İNCELEMELRDE BULUNUYOR... "

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise kazayı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinden eleştirdi...

İnce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Saraylar yapmaya paranız var, demiryollarının bakımını yapmaya paranız yok. Yoldan çıkan tren değil, bilimi yok sayanların aklıdır." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan da ulusal yas ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz