Acı haberleri peş peşe geldi, ayrıntılar yürek dağladı

Acı haberleri peş peşe geldi, ayrıntılar yürek dağladı

Tüm Türkiye, televizyon ekranlarına kitlendi; DÜN facianın yaşandığı akşam saatlerinden itibaren gelişmeleri takip etti... Kısa aralıklarla son dakika bilgileri paylaşılırken; trendeki yolcu yakınları için zaman durdu sanki... Haber alamadıkları yakınları, sevdiklerine ulaşabilmek için her yolu denediler... Sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar ile yardım istediler... Netleşen acı tablonun ateşi yüreklere düştü... İşte Tekirdağ'da yaşanan faciada hayatını kaybedenlerden geriye kalanlar...

Kim bilir kime kavuşmak için; hangi sevdikleri ile son kez vedalaştıklarını bilmeden yola çıkmışlardı...

Çorlu'daki tren faciasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri ailelerine teslim edilirken, gözyaşları sel oldu...

Tren kazasının ardından Simge Akdağ isimli Twitter kullanıcısı,trende olduğunu söylediği kuzenine ve kuzeninin babasına ulaşamadığını belirterek yardım çağrısında bulunmuştu.

Ailenin bir başka yakını ise yine sosyal medya üzerinden acı haberi paylaştı.

Hayatını kaybeden baba oğulun trende çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Oğuz Arda Sel'in okulda annesine yazdığı şiiri okurken çekilmiş görüntüleri ve ana oğulun beraber çekilmiş mutluluk dolu fotoğrafları yürekleri dağladı.

Başka bir sosyal medya kullanıcısı trende olan ve ulaşılamayan iki kız kardeş için yardım çağrısında bulunmuştu.

Çerkezköy'e gitmek için Uzunköprü'den trene binen Özge Nur Dikmen ve Gülce Dikmen isimli kız kardeşler ile kuzenleri Sena Köse de hayatını kaybetti.

Kazada 5 yaşındaki Ömer Alperen Can da hayatını kaybetti.

Ömer Alperen Can trende annesi, annneannesi ve kız kardeşi ile birlikteydi. Ömer’in ailesinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine yakınlarını ziyarete giden Derya Kurtuluş da, Çorlu'daki evine dönmek üzere bindiği trende, 10 aylık bebeği Beren ve kız kardeşi ile birlikte hayatını kaybetti.

Kurtuluş'un yanında bulunan 6 yaşındaki oğlu Kemal ise yaralı kurtuldu. Anne ve çocuklarından geriye sadece fotoğrafları kaldı.

Kazada yaşamını yitirenlerden biri de Devlet Demiryolları 1'nci Bölge Müdürlüğü Çerkezköy koruma güvenlik görevlisi olarak çalışan Seyfi Erbil oldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz