Kayıp Ufuk ve Sami Yusuf'un cansız bedenlerine ulaşıldı

Kayıp Ufuk ve Sami Yusuf'un cansız bedenlerine ulaşıldı

Kayıp çocuklardan, yürekleri yakan iki acı haber peş peşe geldi... Hatay'ın Hassa ilçesinde 8 gün önce kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar'ın ve Bitlis'in Ahlat ilçesi'nde kaybolan 2 yaşındaki Sami Yusuf Marangoz’un cansız bedenlerine ulaşıldı.

Türkiye'yi yasa boğan iki acı haber peş peşe geldi...

Ailesiyle birlikte Hassa'nın kırsal Arpalıuşağı Mahallesi'ndeki akrabalarına giden Ufuk Tatar, 1 Temmuz günü zihinsel engelli olduğu bildirilen amcası ile birlikte su kaynağının bulunduğu bölgede kaybolmuştu.

Kaçırılmış olma ihtimali de değerlendirilen konuşma engelli 6 yaşındaki Ufuk'u arama çalışmaları 8'nci gününde de sabahın erken saatlerinde başladı.

Eğitimli köpekler ile özel arazi arama insansız hava aracının da destek verdiği çalışmalar, Yoluklar Mahallesi'nde yoğunlaştırıldı.

Arpalıuşağı Mahallesi'ne 5 kilometre uzaklıktaki mahalledeki Katığın Kayası mevkisinde arama yapan korucular, Ufuk Tatar'ın cansız bedenine ulaştı.

Öte yandan bir acı haber de Bitlis’ten geldi. Ahlat ilçe merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan Yuvadamı köyünde yaşayan Marangoz ailesinin en küçük çocuğu, 2 yaşındaki Sami Yusuf, evin önünde oynarken kaybolmuştu.

Emniyet birimlerine durumun iletilmesi üzerine başlatılan arama çalışmaları sonucu, köye yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan ağaçlıkta, Sami Yusuf Marangoz’un cansız bedenine ulaşıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz