Ronaldo Juventus'a doğru

Ronaldo Juventus'a doğru

Juventus, Cristiano Ronaldo transferini bitirmek üzere. Bir süredi İtalyan devi ile temasa geçen Ronaldo'nun kulübüyle anlaşmanın da sağlandığı ve transferin bir iki gün içinde açıklanacağı belirtildi.

Real Madrid ile Christiano Ronaldo ayrılığı kesinleşiyor.

Bir süredir Real Madrid'den ayrılacağı konuşulan Christiano Ronaldo, Şampiyonlar Ligi'ni kazandıkları Liverpool finalinden sonra "Geleceğimi ilerleyen dönemde açıklayacağım." şeklindeki sözleriyle kafalarda soru işareti bırakmıştı. Birçok kulüple adı anılan Ronaldo'nun son günlerde Juventus ile anlaşacağı iddiaları kuvvetlenmeye başlamıştı.

Real Madrid ile bonservis konusunda anlaşma noktasına gelen Juventus'un kulübe 100 milyon Euro civarında bonservis ödemesi beklenirken, yıldız oyuncuya da yıllık 30 milyon Euro teklif ettiği belirtildi.

18 yaşında Juventus'a transfer olacakken Marcelo Salas'ın Sporting Lizbon ile takası kabul etmemesi nedeniyle gerçekleşmeyen transferin bu hafta sonu açıklanması beklenirken Ronaldo'nun menajeri Mendes ise transfer gerçekleşirse Ronaldo'nun kariyerini çok büyük bir kulüpte sürdüreceğini belirtti.

Beş kez Ballon d'Or kazanan ve İspanyol devi Real Madrid'le üst üste üç kez, toplamda dört kez Şampiyonlar Ligi kazanan Ronaldo, öncesinde Manchester United formasını giymişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz