Diamond Lig'de Lozan ayağı geride kaldı

Diamond Lig'de Lozan ayağı geride kaldı

Diamond Lig'de Lozan ayağı geride kaldı. 5000 metrede Bahreynli Birhanu Balew yarışı kazanırken, kadınlar 100 metrede ise Marie Josee Ta Lou bitiriş çizgisine ilk ulaşan isim oldu.


Diamond Lig'in sekizinci ayağı İsviçre'nin Lozan şehrinde düzenlendi.

5000 metre yarışını Bahreyn'den Balew kazandı. Etiyopyalı Yomif Kejelcha'nın önde götürdüğü yarışta bir diğer Etiyopyalı isim Selemon Barega düşmek üzereyken Kejelcha'ya tutunmaya çalıştı ve bu iki ismin yavaşlaması üzerine Balew yarışı kazanan isim oldu. Barega yarışı ikinci sırada tamamlarken, bir başka Etiyopyalı Abadi Hadi üçüncü oldu.

Erkekler 110 metre engelli koşuda Paris etabı başında diskalifiye olan Rus atlet Sergey Shubenkov yarışı kazandı.

Kadınlar 100 metre'de ise Fil Dişi Sahilleri'nden Marie Josee Ta Loui Thompson, Jamaika'nın 100 ve 200 metre olimpiyat şampiyonu Elaine Thompson'ı ve Amerika'lı Jenna Prandini'yi geçerek yarışı ilk sırada bitirdi.

Kadınlar 1500 metre'de Amerika Birleşik Devletleri'nden Shelby Houlihan 3.57.34'lük derecesi ile birinci oldu. Caster Semenya ise yarışı altıncı sırada tamamladı.

Kadınlar sırıkla atlamada ise Katerina Stefanidi 4.82 m ile en iyi dereceye ulaştı. Stefanidi bu rekoruyla kendi derecesini de geliştirmiş oldu.

Öte yandan milli sporcu Yasmani Copello ise, erkekler 400 metre engellide üçüncü oldu.

Bir sonraki Diamond Lig etabı 13 Temmuz'da Rabat'ta gerçekleşecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz