Başkent Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı

Başkent Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı

Bilimin sesi Başkent Üniversitesi; Araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, bilgili ve başarılı bireyler yetiştirmek için çıktığı yolda 25 yılı geride bıraktı... Ve bugün onbinlerce mezununa, yenilerini kattı. Diplomalarını alarak yeni yaşamlarına ilk adımı atan mezunların heyecanına; aileleri, akademisyenler, çok sayıda önemli konuk ortak oldu. Üniversiteyi kuran ve bugünlere getiren Prof. Dr. Mehmet Haberal da onları yalnız bırakmadı. Mezunlara ve ailelerine seslenen Haberal, Türkiye'nin bilim ihraç eden ülkeler arasında olduğunu belirterek, "biz ülkemize hizmete talibiz" vurgusunu yineledi.

"Bilim bizde toplanır, bizden yayılır" ilkesi ile 1993 yılında kurulan ve bugüne kadar onbinlerce mezun veren Başkent Üniversitesi, bir kez daha aynı coşkuya ev sahipliği yaptı. Bilimle donatılan binlerce mezun, yeni hayatlarına ilk adımlarını atmak için, Üniversite amfitiyatroda biraraya geldi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törene; yönetim üst kurulu, mütevelli heyeti üyeleri, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, milletvekilleri, Emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Ergin Celasin, Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, Prof. Dr. İhsan doğramacı'nın kızı ve Bilkent Holding Yönetim Kurulu üyesi Sermin Savaşçı, akademisyenler ve öğrencilerin aileri ile yakınları katıldı.

Törene mazeretleri nedeniyle katılamayan YÖK Başkanı Yekta Saraç, farklı üniversitelerin rektörleri, bazı büyükşehir belediye başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de kutlama telgrafı gönderdi.

Mezunlar adına kürsüye çıkan isim Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunu Percihan Zengin oldu.

PERCİHAN ZENGİN -BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNDEN MEZUN OLMANIN KARŞILACAĞIMIZ HER ZORLUĞU GÜÇLÜ OLACAĞIMIZA İNANIYORUZ ÜNİVERSİTE EĞİTİMİMİZ BOYUNCA BANA VE DİĞER ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM MEZUN OLAN TÜM ARKADAŞLARIMLA BİRLİKTE ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA ATATÜRK'ÜN GÖSTERİDĞİ HEDEFE DİLİYORUM

Ardından Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal konuştu, başarıya giden yolun bilimden geçtiğinin altını çizdi.

ALİ HABERAL - BUGÜN 307 ÖNLİNAS MUTLULUK KAYNAĞIDIR BAĞLICA KAMPÜSÜNDE YER ALAN SADECE BİR AĞAÇTAN.. ULAŞTIÜNİVERSİTEMİZDE BU YIL LİSANS VE ÖN LİNAS.....BURSLA EĞİTİMLERİNE DEVAM ETTİLER HERŞEY HAYAL EDEREK BAŞLAR SAYIN PROF. DR. MEHMET HABERAL HOCAMIZIN BİZE ÜLKESİNE VE DÜNYAYA ARMAĞANIDIR ÖDÜLLENDİRMEKTEDİR ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFE KEMAL ATATÜRK7ÜN 1924 YILINDA SÖYLEDİNİĞNİZ YAŞATMKAYA DEVAME DECEĞİZ

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da mezunları bu özel günde yalnız bırakmadı. Öğrenciler de onu tören alanına girişinde alkışlar ile karşıladı.

MEHMET HABERAL - BİZE GÜVENEN ÇOK DEĞERLİ VELİLER GERÇEKTEN DEĞERLİ KONUKLAR GÜVEN ÇOK ÖNEMLİDİR GÜVENİ KAZANMAK ASLINDA BİR ÖMRE BEDELDİR AMA KAYBETMEK AN MESELESİDİR DECART DİYORKİ EŞİK TUTANLARA EĞER SINTINIZI DÖNERSENİZ GÖRECEĞİNİZ TEK ŞEY VAR KENDİ KARANLIĞINIZDIR ONUN İÇİN BEN BU KÜRSÜLERDEN HER ZAMAN ŞUNU SÖYLERİM NE MUTLU Kİ ÜLKEMİZ VAR BU ÜLKE OLDUĞU İÇİN BURADAYIZ DOLAYISIYLA BU ÜLKEYİ KURAN ATATÜRK ARKADAŞLARI AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ HER ZAMAN HER ŞARTTA RDAHMETLE ŞÜKRANLA ANMAK TÜRKİYE CUMHJRİYETİNİN HER VATANDAŞININ BİRİNCİ GÖREVİDİR ONLAR HAYATLARI PAHASINA BU ÜLKEYİ KURAMMIŞ OLSAYDI BUGÜN BURADA OLMAZDIK TABİİ TOPLUMLARIN SIKIINLATIRI VARDIR EHH BİZİM DE ZAMAN ZAMAN BIKINTILARIMIZ OLUYOR AMA O SIKINTILARI ÇÖZECEK OLAN BİZLERİZ NHE AYDAN GELECEK O SIKINTILARI ÇÖZECEK NE DE ELİN İNSANLARI GELİP BİZİM PROBLEMLERİMİZİ ÇÖZECEK BÜTÜN MESELE BU ÜLKENİN VARLIĞIDIR BÜTÜN MESELE BİZİMBİRBİRİMİZE GÜVENİMİZ İNANCIMIZ VE ÜLKEMİZİ YÜCELTİP YLÜKSELTMEK İÇİN 7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞMAKTIR BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BUNLARI YAPIYOR

Başkent Üniversitesi'nin imza attığı başarılara dikkati çeken Prof. Dr. Mehmet Haberal, Türkiye'nin bilim ihraç eden ülkeler arasında olduğuna vurgu yaptı.

MEHMET HABERAL - BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ OLARAK ESERLERE TALİBİZ ESER Mİ İŞTE BUYRUN ESERLER BURADA ..BİZ ÜLKEMİZE HİZMETE TALİBİZİ HAA ŞİMDİ ŞUNU SÖYLERİM ATATÜRK CUMHURBAŞKANI OLUNCA İSMET PAŞAYA YAZDIĞI MEKTUPDA ŞUNLARI SÖYLÜYOR KİRETİMİ İTHAL ETMEK DURUMUNDA RAHAT UYUYUN ARTIK BİLİM İHRAÇ EDİYOR BİLİM VE DÜNYADA BİR TAKIM İLKLERİN ALTINI İMZA ATIYOR DÜNYA BİLİMİNE YÖN VERİYOR İŞTE BUU TABİİ GERÇEKTEN NASIL HEPİMİZ ŞÜKRAN BORÇLUYUZ ŞUNU BİR KEZ DAHA SÖYLEMEK İSTİYORUM HACATTEPEYİ KURAN VE DÖNÜM NOKTASI OLAN İHSAN HOCAMIZI HER ZAMAN ŞÜKRANLA VE RAHMETLE ANIYORUM O HACAPTETEPEYİ KURDU BUGÜN ORADAN ALDIĞIMIZ EĞİTİMLE ÖRNEK OLUYOR BEN 2 GÜN ÖNCE KIRGISIZTANDAYIM ARTIK ORTAASYA ÜLKELERİNİ YÖNLENDİRDİK BU BİZE ATATÜRK'TEN BİZE VAZSİYETTİR AYNI KÖKTEN GELEN İNSANLARI YALNIZ BIRAKMAYIN VE TÜRKİYE BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ SİZİN İÇİN BİR ŞANSTIR BAKIN KAZAKİSTAN'DA TARNPLANTASYONUNU BİZ BAŞLATTIK ŞİMDİ KIRGISIZTAN'DA AYNI ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYORUZ TÜRKİYE ARTIK SÖYLEDİĞİM GİBİ BİLİM İHRAÇ EDİYOR BİZİM GÖREVİMİZ BURADA GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ BU ÇOK DEĞERLİ GENÇLERİMİZİ YENİ ENERJİK KİŞİLER OLARAK ÜLKEMİZE KATKI SALAMAK ÜZERE GÖREVE BAŞLATMAKTIR ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BAZILARINA BİR BAKIN YANİ BENİMLE ÇALIŞMAK ÖYLE KOLAY DEĞİLDİR SİZLER GERÇEKTEN BU ARKADAŞLARI ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE ÇOK İYİ HAZIRLADINIZ. ŞİMDİ ARTIK BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ŞİMDİ BEN UÇAĞA BİNDİM KIRGISİZTANA GİDİYORUM UÇAĞIN AMİRİ BANA DEDİKİ BEN BAŞKENT ÜNİVERSETİS MEZUNUYUM SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM ÇİN'E GİTTİM BİRSAATBEKLEDİM O SIRADA GENÇ BAYAN GELDİ BEN BAŞKENT ÜNİVERSETİS ULUSLARARASI İLİŞKİLER GENÇLER BİTMEDİ AMERİKA'NIN BAŞKENTİ ZEYTUNA RESTORANTININ ŞEFİ BAŞKENT MEZUNU ÇIKTI SİZLERİ ŞİMDİDEN KUTLUYORUM UNUTMAYIN ARTIK BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI 30 BİNİN ÜZERİNE ÇIKTI BU ŞU DEMEKTİR 30 BİNİN ÜZERİNDE ENERJİ KATTIK HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Konuşmaların ardından Kanal B Haber Müdürü Metin Kayıhan, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni seslendirdi.

Sıra dereceye giren öğrencilere diploma ve plaketlerini vermeye geldi. Birinciler, plaketlerini Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın elinden aldı.

Ardından mezunlar, konuklar ve akademisyenlerden diplomalarını almak için sahneye çıktı..

Mezuniyet pastasının kesilmesinden sonra heyecanla beklenen an geldi.

Tören, Başkent Üniversitesi mezunlarının keplerini fırlatması ile sona erdi.

Mezuniyet çoşkusu akşam saatlerinde yapılan ikinci törenle devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törene yönetim üst kurulu, mütevelli heyetinin yanısıra Bilkent Üniversitesi Mütevelli heyet başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı, Ufuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ufuk Tezcaner, bazı eski bakanlar ve siyasiler, akademisyenler ve öğrencilerin aileleri ile yakınları katıldı.

Törende mezunlar adına kürsüye çıkan isim bu kez Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunu Kardelen Karagenç oldu.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI OLARAK BİZLER SAYIN PROF. DR. MEHMET HABERAL7IN BELİRTTİĞİ GİBİ YÜCELTMEK İÇİN VARIZ

Ardından Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal konuştu.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, mezunlara bir kez daha seslendi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler, diploma ve plaketlerini Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın elinden aldı.

Diğer mezunlar da diplomalarını konuklar ve akademisyenlerden aldı.

Mezuniyet pastasının kesilmesinden sonra tören, mezunların keplerini fırlatması ile sona erdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz