Adil Öksüz'ün eşi ABD'de görüntülendi

Adil Öksüz'ün eşi ABD'de görüntülendi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 temmuz kalkışmasındaki kilit isim firari Adil Öksüz’ün eşi ile kayınbiraderi, Amerika birleşik devletleri'nin New Jersey eyaletinde görüntülendi. Kayınbirader Abdülhadi Yıldırım’ın, sahibi olduğu oto galerisine astırdığı Amerikan bayrağını öptüğü vioeo görüntüsü de ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü'nde gözaltına alınan ve serbest bırakıldıktan sonra kayıplara karışan darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz, Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıktı.

Aynur Öksüz, New Jersey eyaletine bağlı Ridgefield semtinde bulunan kardeşi Abdülhadi Yıldırım’ın evinin önünde görüntülendi.

Clark caddesi üzerinde, yaklaşık 550 bin dolar değerindeki evin önünde, Öksüz'ün kardeşinin de kullandığı 3-4 ayrı lüks araç bulunuyor.

Öksüz'ün yaşadığı üç katlı evin bulunduğu Ridgefield semti, New Jersey eyaletinin lüks ve güvenli bölgelerinden biri olarak biliniyor.

Adil Öksüz’ün, darbe girişiminden bir ay önce eşi ve üç çocuğunu, Amerika’da yaşayan örgüt mensubu kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım’ın yanına yerleştirdiği belirlendi.

Firari Adil Öksüz'ün kayınpederi Cevat Yıldırım, kızı Aynur Öksüz’ün darbeden önce ABD’ye gittiğini anlatmıştı.

Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım da, New Jersey'deki işyerinin önünde görüntülendi.

Yıldırım’ın, sahibi olduğu oto galerisine astırdığı Amerikan bayrağını öptüğü, çalışanına da öptürdüğü vioeo görüntüsü de ortaya çıktı.

FETÖ'nün sözde "sivil imam" Kemal Batmaz ile de yakın ilişkisi olan Yıldırım, lüks oto satışı yapıyor.

Öte yandan, kentte Fetö mensuplarının buluşma mekanı olarak bir kiliseyi kullandıkları öne sürüldü..

FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz