Naci Ağbal yapılandırma kanunuyla ilgili konuştu

Naci Ağbal yapılandırma kanunuyla ilgili konuştu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yapılandırma çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Ağbal, "Bugün itibarıyla Türkiye genelinde Yeniden Yapılandırma Kanununa başvuru sayısı 1 milyon 6 bini buldu. Bu sene bütçemize buradan 15-16 milyar liralık gelir gelecek" dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaretinde yaptığı konuşmada, yapılandırma çalışmalarına yönelik bilgi verdi.

Türkiye genelinde yeniden yapılandırma kanununa başvuru sayısının 1 milyon 6 bine ulaştığını belirten Ağbal, sözlerini; "Şu ana kadar 6,8 milyar liralık alacağı yapılandırdık. Ben olağanüstü bir başvuru bekliyorum. Bu sene bütçemize buradan 15-16 milyar liralık bir gelir gelecek ama diğer taraftan vatandaşlarımız da borçlarını vadeye yaymış olacaklar, 36 aya kadar ödeme imkanı var. Hem vatandaş memnun olacak hem de bizler memnun olacağız" diye sürdürdü.

Maliye ile davası olanlara da indirim yapılacağını anlatan bakan Ağbal, "Cezaları tamamen siliyoruz, vergilerin yarısını hatta yüzde 80’ini almıyoruz, o da büyük bir imkan" ifadesini kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz