Çevrecilerden kleopatra koyu için eylem

Çevrecilerden kleopatra koyu için eylem

Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova Mahallesi Tabiat Parkı sınırları içerisindeki Kleopatra Koyu'nun özel bir şirkete 29 yıllığına tahsis edilmesine tepki yağdı. Bölgede eylem yapan çevreciler, yanlıştan dönülmesini istedi.

2015 yılında tahsis edilmek üzere ihaleye çıkarılan ancak kazanan firmanın geri çekilmesinin ardından bu yıl tekrar özel bir firmaya günübirlik kullanım için tahsisi yapılan Kleopatra Koyu'nda çevreciler eylem yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, CHP, İYİ Parti ve HDP milletvekili adayları ve bölge halkı koy tahsisinin iptal edilerek tekrar halkın kullanımına açılmasını istedi.

Eyleme katılanlar, ellerinde Türk bayrakları ve dövizler taşıdı.

İhalenin feshedilmesi için girişimlerde bulunduklarını ancak sonuç alamadıklarını anlatan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, bu yanlıştan dönülmesi için toplandıklarını söyledi.

Siyasetçi olarak değil bir doğasever olarak koyda bulunduğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Budak, Antalya'nın bütün kıyılarının yağmalandığını öne sürdü.

"ANTALYA'DA ÇOK AZ SAYIDA DENİZE GİRİLEBİLECEK YER KALDI. KONYAALTI BUNUN BİR ÖRNEĞİ. BURADA VE LARA BÖLGESİNDE YAĞMALAMA DEVAM EDİYOR. BUNLARA DİRENMEK GEREKİYOR. BUNLARIN GÖZÜNÜ TOPRAK DOYURSUN."

Eylem için toplanan kalabalık 'Koylar halkındır halkın kalacak' sloganları atarken, eyleme koyda demirleyen tekne sahipleri de klakson çalarak destek verdi. Eylemin ardından grup dağıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz