Kahramanmaraşlı özel harekat polisinden acı haber

Kahramanmaraşlı özel harekat polisinden acı haber

Acı haber, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden geldi... Hakkari'de 4 Haziran'da teröristlerce karakola yapılan roketli saldırıda ağır yaralanan özel harekat polisi Sinan Türkoğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı... Terörle mücadele ise hız kesmeden devam ediyor... Son bir haftada yürütülen iç güvenlik operasyonlarında 69 terörist etkisiz hale getirildi. Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında 9 terörist öldürüldü.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 4 Haziran günü karakola yapılan roketli saldırıda ağır yaralanan özel harekat polisi Sinan Türkoğlu, 7 gün süren yaşam mücadelesinde yenik düştü.

Abdurrahman ve Raziye Çirkin çiftinin 7 çocuklarından en küçüğü olan Sinan Türkoğlu nişanlıydı...

Şehit polis Türkoğlu'nun naaşı, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

Türkiye, şehidine ağlarken; güvenlik güçleri, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor.

Son 1 haftalık bilançoya ilişkin açıklama, İçişleri Bakanlığı'ndan geldi.

4-11 Haziran 2018 tarihleri arasında yurt genelinde düzenlenen operasyonlarda, 40'ı ölü, 17'si sağ, 12'si teslim olmak üzere 69 terörist etkisiz hale getirildi.

Bitlis, Diyarbakır ve Van'da yürütülen operasyonlarda, teröristlerin kullandığı 12 sığınak, barınak ve mağara ile tuzaklanan 8 el yapımı patlayıcı ve mayın imha edildi.

Operasyonlarda ayrıca, 26 el bombası, 2'si füze, 21'i ağır ve uzun namlulu olmak üzere 24 silah ile 4 bin 320 adet muhtelif mühimmat ele geçirildi.

Bir açıklama da Genelkurmay Başkanlığı'ndan geldi.

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 2, Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde 7 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Bestler-Dereler bölgesindeki operasyonlarda hava harekatı ile öldürülen terörist sayısı 21'e ulaştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz