CHP tepki gösterdi; iktidar "gündemimizde yok" dedi

CHP tepki gösterdi; iktidar "gündemimizde yok" dedi

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli'nin af ile ilgili açıklamalarına, anamuhalefetten tepki geldi. Cumhuriyet Halk Partisi sözcüleri, af çıkışının samimi olmadığını öne sürerken; iktidar kanadı da af düzenlemesinin gündemlerinde bulunmadığını yineledi.

ÖZGÜR ÖZEL: "TOPLUMSAL MUTABAKAT YOK, SİYASİ MUTABAKAT YOK, HİÇBİR PARTİYLE TEMAS YOK. VE HATTA GENEL KURULDA MHP'NİN GRUP ÖNERİSİ BİLE YOK, DİYOR Kİ 'BU GÜNDEMDEKİ KANUNU BİTİRELİM, GİDELİM.' E HANİ AF? SAYISAL AĞIRLIĞI KALMADIĞI GİBİ SİYASAL AĞIRLIĞI DA KALMAMIŞ DURUMDA. "

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, geçen hafta twitterdan yaptığı paylaşımla başlayan af tartışması devam ediyor... MHP lideri yazılı basına verdiği röportajda, "terör örgütleri, kader kurbanlarını isyana sürükleyebilir" açıklamasında bulundu.

İktidar kanadı, af düzenlemesinin gündemlerinde olmadığını bir kez daha yineledi.

SALİH CORA: "BAHÇELİ'NİN, MHP'NİN GÖRÜŞÜ OLARAK DEĞERLENDİRİYORUZ BİZİM AK PARTİ OLARAK ÇALIŞMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. TERÖR SUÇLARI, TERÖR DAVALARI VS SEÇİM SÜRECİNDE TARTIŞILMASI GEREKEN BİR DURUM DEĞİL TOPLUMSAL OLARAK HAZIR OLMADIĞIMIZ KANAATİNDEYİM."

Ana muhalefet ise Bahçeli'nin açıklamalarına tepkiliydi...

GAYE USLUER: "KONUŞULABİLİNİR, TARTIŞILABİLİNİR ANCAK AFFIN ÇIKARILMASI MUTLAKA SİYASAL MUTABAKAT DAHİLİNDE OLACAKTIR. BU NEDENLE SAYIN BAHÇELİ'NİN, TEK BAŞINA, ÜSTELİK İTTİFAK ETTİĞİ PARTİDEN DE BAĞIMSIZ OLARAK ADETA TOPLUMU KIŞKIRTIRCASINA YAPTIĞI AÇIKLAMALARI DOĞRU BULMUYORUM."

ÖZGÜR ÖZEL : "CEZAEVLERİNDE YATAN BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ VE ONLARIN DEĞERLİ AİLELERİ DUYDUĞUNUZ BÜTÜN HEYECAN, RAHATSIZLIK, UYKUSUZLUK, HEPSİ DEVLET BAHÇELİ'NİN SEÇİM İÇİN, OY İÇİN SİZİN DUYGULARINIZI İSTİSMARIYDI. ÇÜNKÜ MECLİSE TEKLİF DAHİ ETMEDİ. TEKLİF DAHİ ETMEDEN MECLİSİ KAPATTIRDI. SAMİMİ DEĞİLDİ, KANDIRMAYA ÇALIŞIYORDU. BORAZAN TEK BAŞINA SES ÇIKARAMIYORMUŞ. TEK BAŞINA 'AF' DEDİ, ÖYLE KALDI."

DURSUN ÇİÇEK: "HUKUKİ YÖNÜ, YAKIŞTIRMAYIZ AMA, AZMETTİRMEYE GİRER. BİZ AFTAN ÇOKTAN İNFAZ YASASINDA DÜZENLEME YAPARAK SİCİLİ TEMİZ MAHKUMLARIN SERBEST BIRAKILMASINI 2 YILDIR SAVUNUYORUZ."

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, çocuklara cinsel istismarla ilgili düzenlemenin erken seçimle birlikte gündemden düşmesine de tepki gösterdi.

ÖZGÜR ÖZEL: "NEREYE KAÇTINIZ ÇOCUK İSTİSMARI DURUYOR AKP, BAHÇELİ HANİ AF ÖNERECEKTİN NERDESİN? ÇOCUK İSTİSMARI KONUSUNDA RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN, DEVLET BAHÇELİ'NİN SÖYLEDİĞİ HER ŞEY KENDİ HEYBELERİNDE GÜNAH, KUSUR OLARAK ONLAR SEÇİM MEYDANLARINDA YÜRÜDÜKÇE SIRTLARINDAN ÇEKECEK."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz