"Bilgisayarını açık bırak, para kazan" vaadiyle para topladılar

"Bilgisayarını açık bırak, para kazan" vaadiyle para topladılar

Kullanıcılara, yazılım yüklenen bilgisayarları açık bırakarak para kazandırmayı vaad eden şirkete geçen hafta operasyon düzenlenmiş; 20 kişi gözaltına alınmıştı... Vatandaşı uyaran uzmanlar ise; "Bu tür yöntemlerle para kazanmanın mümkün olmadığını" vurguluyor...

Yazılım yüklenen bilgisayarlarını açık bırakarak para kazanabilecekleri vaadiyle binlerce kişiden para toplayan bir şirkete operasyon düzenlendi; 20 kişi gözaltına alındı..

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının denetim sonuçlarına göre, söz konusu şirkete 6 Ocak-16 Şubat tarihleri arasında 18 bin 352 kişi üye oldu. Bu üyelerden, toplam 16.3 milyon dolar toplandı..

Sistem şöyle işliyor: Sisteme ilk girişlerde, altın ve gümüş üyelik paketi satılıyor. Üyelik paketi satın alan kullanıcılara yazılım yüklü bilgisayar gönderilerek günün belli saatlerinde açık tutmaları isteniyor...

"BİLGİSAYARINIZI AÇIK TUTARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN DEĞİL BÖYLE BİR ŞEY YOK, BİTCOİN MADENCİLİĞİ VAR BİLGİSAYARINIZI AÇIK TUTUYORSUNUZ BELLİ BİR SÜRE SONRA BELKİ BİR PARA GELME İHTİMALİ VAR AMA BUNUN İÇİN HARCADIĞINIZ ELEKTRİK BUNDAN DAHA ÇOK ŞEYE GELİYOR.. BİLGİSAYARDA BÖYLE BİN DOLAR VEREREK KAZANACAĞINIZ MİLYONLAR YOK.."

Bilişim ve Teknoloji Uzmanı Serhat Ayan, bu tip vaadlerde bulunanlara karşı önlem alınması gerektiği görüşünde...

" VATANDAŞ İNTERNET ÇIKTIKTAN SONRA ÇOK FAZLA DOLANDIRILMAYA BAŞLANDI AZ PARA KOYARAK ÇOK PARA KAZANMA DİYE BİR YÖNTEM YOK, TEKNOLOJİDE DE YOK.. SİZE BİRİ BÜYÜK PARALAR ÖNERİYORSA ARAŞTIRMAK SORUŞTURMAK LAZIM 2016 YILININ ORTASINDA BU TİP BİR ÇETE YAKALANMIŞ SONRA DEVLET BUNA ÖNLEM ALALIM, 2016 YILININ KASIM AYINDA BU ÖNLEMLER ALINMAYA BAŞLAMIŞ AMA 2018 MAYIS AYINDA BUNLAR DEVAM EDİYOR.. DEVLETİN BURADA BİR ÖNLEYİCİ HAREKETE GEÇMESİ LAZIM "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz