Başkent Üniversitesi - Semey Tıp Üniversitesi arasında işbirliği

Başkent Üniversitesi - Semey Tıp Üniversitesi arasında işbirliği

Başkent Üniversitesi, Türk Cumhuriyetleri'ne her alanda desteĞini sürdürüyor... Başkent Üniversitesi ile Kazakistan Semey Devlet Tıp Üniversitesi arasında, eğitim ve sağlık alanında yeni projeleri hayata geçirecek bir işbirliği protokolü imzalandı. Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi mirasına sahip çıkmaya devam edeceklerini vurguladı; "Sizi başka ülkelere muhtaç etmeyiz" dedi.

Başkent Üniversitesi ile Kazakistan Semey Devlet Tıp Üniversitesi arasında yeni bir işbirliğine imza atıldı.

Imza töreninde konuşan, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Türk cumhuriyetlerıne desteklerinin her zaman süreceĞini anlattı.

ALI HABERAL: "KURUCU REKTÖRÜMÜZ MEHMET HABERAL TÜRK CUMHURİYETLERE ÇOK YAKIN İLGİ VE İŞBİRLİĞİ GÖSTERMEKTEDİR. KAZAKİSTAN, KIRGISIZTAN. ÖZBEKİSTAN HEPSİYLE BİRÇOK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADIK. GEÇEN YIL ASTANA'DA ÖNEMLİ BİR KONFERANS DÜZENLENDİ. ŞİMDİ DE PEK ÇOK ALANI KAPSAYAN BİR PROTOKOL İMZALIYORUZ".

Semey Devlet Tıp Üniversitesi rektörü Prof. Yersin Zhunussov da Başkent Üniversitesi ile saĞlıkta ve diğer alanlarda işbirliĞi yapmanın kendileri için çok önemli olduĞunu söyledi.

"BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NİN ÇALIŞMALARINI VE DENEYİMLERİNİ KENDI ÜNIVERSİTEMİZE AKTARMAK İSTİYORUZ. BURADA GÖRDÜĞÜMÜZ KALİTEYİ DE ÜNİVERSİTEMİZDE DEVAM ETTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ. BURAYA GELİNCE ANLADIK Kİ; BİR ÜNİVERSİTENİN YAŞI DEĞIL DENEYİMLERİ VE BAŞARILARI ÇOK ÖNEMLİ... BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ KURUCUSU PROF. DR. MEHMET HABERAL VE EKİBİINE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ. TÜRK KÖKENLİ DEVLETLERE VERDİĞİ ÖNEM VE GÖSTERDİĞİ KARDEŞLİK İÇİN MİNNETTARIZ..."

Daha sonra iki rektör, işbirliĞi protokolüne imza attı...

Imza töreninden sonra Semey Tıp Üniversitesi'nden gelen heyet, Başkent Üniversitesi BaĞlıca kampüsünü gezdi. Ilk durak Atatürk Evi oldu...
Kazak bilim insanları, yaklaşık bin 400 kişilik oturma kapasitesine sahip, Türkiye'nin en büyüklerinden biri olan Başkent Üniversitesi Kütüphanesi'nde de incelemelerde bulundu.

Heyet, Devlet Konservatuvarı ile Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'ni ilgi ve beĞeniyle gezdi.

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, kampüs turunun ardından kazak konuklarını öĞle yemeĞinde aĞırladı.

IşbirliĞi protokolünün hayata geçmesi için gerekli son imzayı, Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal attı.

Semey Tıp Üniversitesi rektörü Prof. Yersin Zhunussov, Prof. Dr. Mehmet Haberal'a Altay daĞlarını resmeden bir tablo hediye etti.

Haberal da Kazakistan'a eĞitim ve saĞlık alanında her türlü desteĞi vermeye devam edeceĞini söyledi.

Rektöre, Başkent Üniversitesi'ni simgeleyen hediyeler sunan Prof. Dr. Mehmet Haberal, misafirlerini kapıya kadar uĞurladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz