8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün 25.yılı

8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün 25.yılı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 25'inci yılında Topkapı'da bulunan Anıt Mezarı başında anıldı..Törene ailesi ve sevenlerinin yanısıra, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin de aralarında bulunduğu siyasiler katıldı.

17 Nisan 1993 tarihinde hayatını kaybeden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 25. yıldönümünde Topkapı'daki anıt mezarı başında anıldı.

Törene,Özal ailesi ve sevenlerinin yanısıra, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fatih Kasırga, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın aralarında bulunduğu isimler katıldı.

Çelenk bırakılmasının ardından törene katılanlar Özal ailesine taziyelerini iletti.

SEMRA ÖZAL: "HER GÜN ARTAN BİR ACI VE ÖZLEM. ANLATMASI ÇOK ZOR BİR DUYGU BU" DEDİ. AHMET ÖZAL İSE, "ALLAH MUTLAKA HEPİMİZİN ONUN YOLUNDA GİTMESİNİ SAĞLAYACAKTIR İNŞALLAH"

AHMET ÖZAL İSE, "ALLAH MUTLAKA HEPİMİZİN ONUN YOLUNDA GİTMESİNİ SAĞLAYACAKTIR İNŞALLAH"

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ: " CUMHURBAŞKANIMIZ, HEMŞEHRİMİZ TURGUT ÖZAL'I RAHMETLE YAD EDİYORUZ. MİLLETİN İÇERİSİNDEN ÇIKAN, EN ÜST SEVİYEYE GELMESİNE RAĞMEN MİLLETLE İRTİBATINI KOPARMAYAN VE MİLLETİN KOLAYCA ULAŞACAĞI BİR LİDERLİK YAPTI. EN ÖNEMLİSİ DE TÜRK İŞ ADAMLARINI, ANADOLU İNSANINI DÜNYA İLE TANIŞTIRDI, DÜNYADA İŞ YAPABİLİR KONUMA GETİRDİ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz