Bahçeli'den erken seçim çağrısı

Bahçeli'den erken seçim çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli'den erken seçim çağrısı geldi. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin 26 Ağustos 2018 Pazar günü yapılmasını öneren Bahçeli, "bu işi fazla uzatmaya gerek yoktur" dedi. Bahçeli'nin hedefinde ise anamuhalefet partisi vardı...

"BU İŞİ DAHA FAZLA UZATMAYA GEREK YOKTUR.KAOSA OYNAYANLARIN OYUNLARINI BOZMAK ŞARTTIR.SEÇİM VAR MI YOK MU, ERKEN Mİ OLACAK, ZAMANINDA MI YAPILACAK ANLAŞMAZLIK VE ÇEKİŞMELERİNE SON VERİLMESİNİN VAKTİ GELMİŞTİR."

MHP Lideri Devlet Bahçeli,"uzatmaya gerek yok" dedi, ardından siyaset gündeminde şok etkisi yaratan erken seçim çağrısında bulundu; tarih verdi.

"TEKLİFİMİZ ŞUDUR: 26 AĞUSTOS 2018 PAZAR GÜNÜ, YANİ MALAZGİRT ZAFERİ’YLE BÜYÜK TAARRUZUN YILDÖNÜMLERİNDE, TÜRK MİLLETİ YENİ BİR ZAFER RUHUYLA SANDIĞA GİDİP HEM CUMHURBAŞKANI, HEM DE MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNDE TÜRK VE TÜRKİYE DÜŞMANLARINA HAK ETTİKLERİ DERSİ VERMESİ EN MAKUL, EN MANTIKLI, EN AKILCI, EN DEMOKRATİK YOLDUR."

"bize göre çare kalmamıştır" diyerek erken seçimin gerekliliğine işaret eden bahçeli, sürecin risklerine vurgu yaptı.

"MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ’NDE YAŞANMASI MUHTEMEL KUTUPLAŞMA VE ANLAŞMAZLIKLARIN 3 KASIM’A NASIL YANSIYACAĞI, NE GİBİ OLUMSUZLUKLARA KAPI ARALAYACAĞI, TÜRKİYE’Yİ NERELERE SÜRÜKLEYECEĞİ AZ ÇOK MALUMUMUZDUR. BU RİSKİ KAYNAĞINDA KESMEK, DEMOKRASİNİN ERDEM VE İLKELERİYLE ÜLKEMİZİN UFKUNU AYDINLATMAK BAŞLICA AMACIMIZDIR."

"ÖNÜMÜZDE İKİ SEÇENEK VARDIR: YA CUMHURBAŞKANI VE MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNİN NORMAL TARİHİ OLAN 3 KASIM 2019 BEKLENECEK;YA DA MİLLİ MECBURİYET VE ORTAYA ÇIKAN MEŞRU GEREKÇELERDEN DOLAYI SEÇİMLER ERKENE ÇEKİLECEKTİR."

MHP Lideri, seçim çağrısının gerekçelerini sıralamayı sürdürdü.

"ANCAK İTTİFAKIN SELAMETİ VE SEÇİMLERDEN BAŞARIYLA ÇIKMASI İÇİN DE TOPLUMSAL VE SİYASİ DİNAMİKLERİ TAYİN EDEN UNSURLARIN DİKKATLE TAKİP VE ANALİZ EDİLMESİ, BUNLARIN MUHTEMEL SONUÇLARININ İYİ HESAPLANMASI, ATILACAK ADIMLARIN ELDE EDİLECEK VERİLERE GÖRE BELİRLENMESİ GİZLENEMEYECEK BİR İHTİYAÇTIR. ÖNÜMÜZDE KONTROL EDİLEMEYEN, BEKLENMEDİK BİRTAKIM OLUMSUZ GELİŞMELERİN ORTAYA ÇIKMA İHTİMALİ İSE ASLA GÖZ ARDI EDİLMEMELİDİR."

Bahçeli'nin hedefinde ise Cumhuriyet halk partisi vardı.

"İRADE MİLLENİDİR İTBİLA MİLLETİNDİR İHANET İSE MİLLET KARŞISINDA ASLA TUTUNAMAYACAKTIR "

"SEÇİM GÜVENLİĞİ BAHANESİNE SIĞINIP SİYASİ KUNDAKÇILIKTAN MEDET UMAN, LEKELİ ORTAKLARIYLA TÜRKİYE’NİN BELİNİ BÜKMEYE ÇALIŞAN CHP’YE VE DİĞER YANCILARINA HODRİ MEYDAN DİYORUZ."

Devlet bahçeli, dün ülke genelinde yapılan oturma eylemleri üzerinden de Anamuhalefe yüklendi.

"CHP’NİN OHAL BAHANESİYLE 81 İLDE DÜZENLEDİĞİ OTURMA EYLEMİ FİKREN SAKAT, AHLAKEN SAKINCALI, RUHEN HASTALIKLIDIR. YÜRÜDÜLER, OLMADI; ŞİMDİ DE OTURMAYA BAŞLADILAR."

"CHP BIRAKIN OTURMAYI, İSTER AMUDA KALKSIN, İSTER PARENDE ATSIN, İSTER AKROBATİK HAREKETLERİN HER ÇEŞİDİNE TEŞEBBÜS ETSİN, YİNE YARARSIZ, YİNE BEYHUDEDİR.
DURMASIN ASILI İP’E ÇIKIP CAMBAZLIK YAPSIN, SONUÇSUZDUR.CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ’NDEN DÖNÜŞ YOKTUR, OLMAYACAKTIR."

OHAL'in devam etmesi gerektiğini belirten Bahçeli, anamuhalefete seslendi.

"CHP ŞİKAYETİNİ EĞER DİNLMEYEN BULURSA GİTSİN CİBALİ KARAKOLUNA ANLATSIN "

MHP Lideri, Suriye'ye yönelik hava harekatını da değerlendirdi.

"RUSYA’NIN ASKERİ BİR KARŞILIK VERMEYEREK DİPLOMATİK DİLLE FÜZE SALDIRISINI KINADIĞINI BELİRTMESİ DİKKAT ÇEKİCİDİR, ABD İLE GİZLİ KAPAKLI TEMASLARIN VARLIĞINA DELİLDİR. MUHTEMELDİR Kİ BEYAZ SARAY YÖNETİMİ, SALDIRI ÖNCESİNDE RUSYA’YI BİLGİLENDİRMİŞTİR."

Bahçeli'nin hedefinde, "Rusya ile Türkiye'yi ayırdık" diyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron da vardı.

"FRANSA CUMHURBAŞKANI’NIN TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ EKSENİNDE DİLE GETİRDİĞİ MAKSATLI SÖZLERİ İSE GANİMET AVCILIĞIDIR VE HÜKÜMSÜZDÜR.FRANSA CUMHURBAŞKANIN...MAKSATLI SÜZLERİ İSE GANİMET AVCILIĞI VE HÜKÜMSÜZDÜR "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz