Askeri casusluk davasının firari savcısı yakalandı

Askeri casusluk davasının firari savcısı yakalandı

Fethullahçı Terör örgütüne yönelik soruşturma ve kovuşturmalar yurt genelinde sürüyor.

Fethullahçı Terör Örgütüne ilişkin operasyonlar ve davalar yurt genelinde devam ediyor.

FET֒nün kumpaslarından Askeri Casusluk davasının firari savcısı Zafer Kılınç, İpsala’da yakalandı.

bazı subayları fuhuş karşılığı Rusya ve Yunanistan’a casusluk yapmakla suçlayan eski savcı Kılınç, Yunanistan’a kaçmaya çalışırken gözaltına alındı.

Askeri casusluk davasının mağdurlarından o dönem Akhisar Kaymakamı olarak görev yapan Kamil Köten’in yakını, Kılınç’ın yakalanmasıyla ilgili Hürriyet Gazetesine yaptığı açıklamada “Milleti casuslukla suçladılar, kendilerinin casus olduğu ortaya çıktı. Bu ülkede ne kadar vatanperver varsa hepsine saldırdılar. Kendilerinin vatan haini olduğu ortaya çıktı” ifadesini kullandı.

FETÖ'ye yönelik soruşturmalar kapsamında Adana ve İstanbul'da düzenlenen operasyonda örgütün sözde 'Çukurova Eyalet Talebe sorumlusu' oldukları gerekçesi ile 3 kişi tutuklandı.

Rus Büyükelçi Karlov’a suikast düzenleyen polis Mevlüt Mert Altıntaş’ı suikasta azmettirdiği öne sürülen FETÖ sözde ağabeyi Şahin S’nin cep telefonundaki tüm yazışma programlarının içeriklerine ulaşıldı.

Saldırıdan sonra defalarca telefon numarası değiştiren ve operasyondan hemen önce kırdığı telefonu da 4 ay önce satın aldığı ifade edilen zanlının ev ve arabasındaki aramalarda ele geçirilen diğer üç telefonu da inceleniyor.

Katil Altıntaş'ın telefonunun şifresini ise savcılığın 20 bin dolar vererek anlaştığı Çinli uzman da çözemedi. Savcılık, "Icloud" şifresi sayesinde yazışma ve mail’lere ulaştı ancak FaceTime kayıtları hala sır.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz