Ünal: "yine her zaman olduğu gibi iftiralarını sıraladılar"

Ünal: "yine her zaman olduğu gibi iftiralarını sıraladılar"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sırasında soruları yanıtladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun söyleminin Türkiye karşıtı söyleme dönüştüğünü söyleyen Ünal, “Kılıçdaroğlu ağır bir Erdoğanfobia yaşıyor." dedi. Mahir Ünal, Suriye'ye yapılan hava harekatı ile ilgili de açıklama yaptı.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşti.

Toplantı sürerken açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’nin OHAL’e karşı oturma eylemine ilişkin konuştu.

"YİNE HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ HEM CHP GENEL BAŞKANI HEM DE SÖZCÜLERİ PARMAKLARINI SALLAYARAK, TEHDİT VE HAKARET İÇEREN, ARTIK ALIŞILAGELMİŞ RUTİN HAKARETLERİNİ, YALANLARINI İFTİRALARINI SIRALADILAR"

Ünal, Suriye'ye yönelik hava harekatını desteklediklerini, ancak bunun ABD'nin terör örgütü YPG ve PYD ile iş birliğini onayladıkları anlamına gelmediğini söyledi.

"DİKTATÖR OĞLU DİKTATÖR OLAN VE SURİYE’DE 1 MİLYONDAN FAZLA İNSANI KİMYASAL VEYA KONVANSİYONEL SİLAHLA KATLETMİŞ OLAN, 6 MİLYONDAN FAZLA İNSANI MÜLTECİ DURUMUNA DÜŞÜREN, BİR DÖNEM ‘BEN DEĞİŞECEĞİM, REFORM YAPACAĞIM’ DİYEREK BİZİMLE YAKINLAŞAN VE HALKINA SİLAH SIKTIĞINI GÖRÜNCE MESAFE KOYDUĞUMUZ VE KARŞI DURDUĞUMUZ VE SONRA CHP’NİN ELİNİ SIKTIĞI ESET’E DÖNÜK BUGÜNE KADAR KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN CHP’SİNİN TEK BİR ELEŞTİRİSİNİ DUYMAMIŞSINIZDIR. "

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, uyum yasalarıyla ilgili bir soruyu da yanıtladı.

"CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ, TAKDİR EDERSİNİZ Kİ TAMAMEN YENİ BİR BÜROKRASİNİN OLUŞMASI, YENİ BİR İDARİ SİSTEMİN OLUŞMASI, YENİ TEAMÜLLERİN OLUŞMASI ANLAMINA DA GELİYOR. BUNUNLA İLGİLİ ÇOK TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ. BU ÇALIŞMA TAMAMLANDIKTAN SONRA TEKRARDAN MİLLİ MUTABAKAT KOMİSYONU'NDA BİR ORTAK ÇALIŞMAYI MÜTEAKİP TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'NE BU ÇALIŞMALAR GÖNDERİLECEK."

Kılıçdaroğlu'nun döviz kurlarına yönelik yaptığı açıklamada, "Türkiye'ye yatırım yapılamayacağını söylemesi ve 'Bu ortamda kimse yatırım yapmaz' ifadeleri de soruldu Ünal'a.

"CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN DİLİ VE SÖYLEMİ ÇOK AÇIK VE NET TÜRKİYE KARŞITI BİR DİL VE SÖYLEM. BURADA TEMEL SORUN ŞU, KILIÇDAROĞLU AĞIR BİR ERDOĞANFOBİA YAŞIYOR. BU ERDOĞANFOBİA’NIN GELDİĞİ NOKTA ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI, ERDOĞAN KORKUSU ONDA TÜRKİYE DÜŞMANLIĞINA DÖNÜŞMÜŞ DURUMDA"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz