Elbistan'da yaşanan dolandırıcılık olayında yeni gelişme

Elbistan'da yaşanan dolandırıcılık olayında yeni gelişme

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde umre yolculuğu yaptıracakları vaadiyle 68 kişiyi dolandıran, aralarında firmanın Kayseri ve Elbistan'daki yöneticilerinin de bulunduğu 4 kişi gözaltına alınmıştı. Şahıslar, çıkarıldıkları mahkemece mağdurları kutsal topraklara götürme veya paralarının iade edilmesi şartıyla serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Kayseri'deki bir firmanın görevlileri, umre ziyareti için Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden 68 kişilik kafileyi kutsal topraklara götürmek üzere 2 otobüsle yola çıkarmış, vatandaşlar Gaziantep ve Şanlıurfa'da dolaştırıldıktan sonra Elbistan ilçesine geri getirilmişti.

Kişi başı 690 dolar verdiğini iddia eden kafiledekiler, Emniyet Müdürlüğüne giderek firma yetkililerinden şikayetçi olmuştu.

Hakkında soruşturma başlatılan firma yöneticilerinden İ.K. ile M.K. Kayseri'de, acente yetkilileri H.G. ile S.Y. de Elbistan'da polis ekiplerince gözaltına alındı.

Elbistan Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 kişiden 2 acente yetkilisi mahkemece serbest bırakıldı.

Firma yöneticileri ise, mağdur edilen vatandaşların kutsal topraklara götürülmesi veya paralarının iadesi şartıyla adli kontrol uygulanarak salıverildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz