"Hukuk devletinde hesabı soruluyor"

"Hukuk devletinde hesabı soruluyor"

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Esenler 6. Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı. 28 Şubat davasından çıkan kararı değerlendiren ve "Demokrasilerde hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz" diyen Yıldırım, dövizdeki dalgalanmanın geçici olduğunu da dile getirdi.

BİNALİ: "BİN YIL DEVAM EDECEK DEDİLER. 28 ŞUBAT DEVAM EDİYOR NASIL DEVAM EDİYOR? HESAP SORULARAK DEVAM EDİYOR. HUKUK DEVLETİNDE HESABI SORULUYOR. "

Başbakan Binali Yıldırım, 28 Şubat davasından çıkan kararı değerlendirdi.

BİNALİ: "DEMOKRASİLERDE HİÇ KİMSENİN YAPTIĞI YANINA KAR KALMAZ. ER DE OLSA GEÇ DE OLSA HESAP SORULUR. O GÜN AFRA TAFRA YAPANLAR, BUGÜN BİZ BİR ŞEY YAPMADIK DİYEREK EL AMAN DİLİYOR AMA YARGI GEREĞİNİ YAPIYOR. 28 ŞUBAT'IN ACILARINI EN DERİNDEN YAŞAYAN ERBAKAN HOCAMIZI BİR KEZ DAHA RAHMETLE MİNNETLE ANIYORUM."

Partisinin Esenler İlçe Kongresi'nde konuşan Yıldırım'ın gündeminde, döviz kurlarında yaşanan dalgalanma da vardı.

BİNALİ: "DÖVİZ KURUNDAKİ DALGALANMAYI FIRSAT BİLEREK MUHALEFETİN MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ SARILDIĞINI GÖRÜYORUZ. BURADAN İLAN EDİYORUM TÜRKİYE EKONOMİSİ 2017'DE NASIL DESTEN YAZDIYSA 2018'DE DE İSTİKRARLA KARARLILIKLA YOLUNA DEVAM EDECEK."

Başbakan Yıldırım, ekonomi yönetiminin gerekli adımları attığını sözlerine ekledi.

BİNALİ : "DÖVİZ KURUNDA YAŞANAN BU DALGALANMANIN GEÇİCİ OLDUĞUNU VE ETKİLERİNİN DE SINIRLI OLACAĞINI İFADE ETMEK İSTERİM. HÜKÜMETİMİZ KONUYU GEREKEN HASSASİYETLE VE CİDDİYETLE ELE ALIYOR, ALINMASI GEREKEN NE GİBİ TEDBİRLER VARSA MERKEZ BANKASI, EKONOMİ KOORDİNASYON KURULUMUZ CUMHURBAŞKANIMIZIN RİYASETİNDE BU TEDBİRLERİ ALIYORUZ, ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz