Zuckerberg'e bir talep de avrupa parlamentosu'ndan

Zuckerberg'e bir talep de avrupa parlamentosu'ndan

Avrupa Parlamentosu, Facebook’taki veri sızıntısıyla ilgili olarak şirketin kurucusu Mark Zuckerberg’i dinleyecek... Sızıntı nedeniyle Zuckerberg, ABD Senatosu'nun sorularını yanıtlamıştı...

Avrupa Parlamentosu , Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg'i, şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili dinlemek istiyor...

ABD Temsilciler Meclisinde ifade veren Zuckerberg'in şimdi de AP milletvekillerinin sorularını yanıtlaması talep edildi.

AP'de yapılan oturumun ardından Parlamento Başkanı Antonio Tajani'ye yazılan mektupta, Zuckerberg'in parlamentonun farklı komisyonlarına davet edilerek veri skandalıyla ilgili soruları yanıtlaması istendi.

AP Başkanı Tajani de Twitter'dan hesabından yaptığı açıklamada, "Zuckerberg'in bizim sorularımızı da yanıtlamaya hazır olduğunu düşünüyoruz. Avrupa vatandaşlarına karşı da sorumlu olduğunu göstermesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Zuckerberg, şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili olarak hafta içinde ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisinde ifade vermişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz