Başkent Üniversitesi, Ukrayna'ya bilim ihraç edecek

Başkent Üniversitesi, Ukrayna'ya bilim ihraç edecek

Başkent Üniversitesi, 3 kıtayı birbirine bağlayan ülkelere bilim ihraç eden konuma gelen Türkiye'nin bu konudaki öncü eğitim kurumlarından biri... Ve Başkent Üniversitesi, uluslararası işbirliği alanına yeni bir üniversiteyi daha ekledi; Ukrayna'da saygın bilimsel geçmişi ile öne çıkan Vernadskıy Taurıda Natıonal Üniversitesi ile protokol imzalandı. Buna göre; Başkent Üniversitesi, Kiev'de Tıp kliniği ve Teknopark kurulması için katkı sunacak. Protokole imza atan Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, "Önce ülkemizin insanlarına, sonra bütün insanlara hizmete talibiz" dedi.

-HATFA 7 GÜN GÜN 24 SAAT İLKESİYLE ÇALIŞACAĞIZ

"7 gün, 24 saat"... Başkent Üniversitesi'nin başarısını anlatan ana slogan... Ukrayna'da köklü geçmişe sahip Vernadskıy Taurıda Natıonal üniversitesinin rektörü prof. dr. volodymyr kazarın, Başkent Üniversitesi ile işbirliğini; bu sloganı dile getirerek, kutladı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi mirasına sahip çıkan Prof. Dr. Mehmet Haberal, kurduğu Başkent Üniversitesi ile sağlık ve eğitim başta olmak üzere her alanda yurtdışına bilim ihraç etmeye devam ediyor.

Çok sayıda ülkede bilimsel çalışmalara katkı sağlamayı sürdüren Başkent Üniversitesi; Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya'yı dünya ile birleştiren köprü konumuna geldi.

Başkent Üniversitesi, işbirliği alanına yeni bir üniversite daha ekledi. Ukrayna'nın köklü üniversitelerinden Vernadskıy Taurıda Natıonal Üniversitesi ile Başkent Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

imza töreni için Ankara'da bulunan konuk rektör Prof. Dr. volodymyr kazarın, Başkent Üniversitesi kurucusu ve Yönetim Üst kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal ile biraraya geldi.

Prof. Dr. kazarın'e, Başkent Üniversitesinin bilimsel çalışmaları ve faaliyetleriyle ilgili sunum yapıldı.

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu da, konuk bilim insanına kapsamlı bilgi sundu.

Başkent Üniversitesi'ne hayran kaldığını yineleyen Prof. Dr. kazarın, işbirliği anlaşması imzalamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Mehmet Haberal da "bütün insanlara hizmete talibiz" dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ali Haberal ve Vernadskıy Taurıda Natıonal Üniversitesi rektörü prof. Dr. volodymyr kazarın, işbirliği protokolüne imza attı.

İmzalanan metin ile 2 üniversite arasında genel araştırma alanında işbirliği arttırılacak. Kiev'de Başkent Üniversitesi'nin katkılarıyla Bilim parkı ile teknopark kurulacak.

Tıp alanında da işbirliği yapılacak. İki üniversitenin tıp fakültelerinin ortak çalışmalarıyla Kiev'de tıp kliniği kurulması çalışmalarına hız verilecek.

Anlaşmalara atılan imzaların ardından Prof. Dr. Mehmet Haberal, konuk rektör PROF. DR. kazarın'e, günün anısına seramik tabak sundu.

Prof. Dr. Kazarın de Prof. Dr. Mehmet Haberal'a, yöneticiliğini yaptığı üniversitenin 100 yılı anısına bir takvim hediye etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz