CHP: Su, siyasete ve ticarete alet edilemez

CHP: Su, siyasete ve ticarete alet edilemez

Meclis Genel Kurulu'nun gündeminde, Devlet Su İşleri Kanunu'nda önemli değişiklikler öngören tasarı vardı. Görüşmeleri devam eden düzenleme ile sulama tesislerinin özel şirketlere satılmasının önü açılıyor. Orman vasfı taşımadığına karar verilen alanların; konut, sanayi veya tarıma açılmasına olanak sağlanıyor. Tasarıya, anamuhalefet sert tepki gösterdi.

KAMİL OKYAY SINDIR - SU VARLIKLARIMIZIN SİYASETE VE TİCARETE ALET EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ.

ZEYNEP ALTIOK - PARASI OLMAYAN ÇİFTÇİ SULAMA YAPAMAYACAK, ÖDENMEYEN BORÇLAR İCRA MARİFETİYLE TAHSİL EDİLECEK. SU KAYNAKLARI ÖZEL ŞİRKETLERE PEŞKEŞ ÇEKİLECEK.

Devlet Su İşleri Kanunu'nda değişiklik öngören tasarının Genel Kurul'da görüşmeleri devam ediyor. Tasarıyla sulama birlikleri, Devlet Su İşleri'ne bağlanıyor, sulama tesislerinin özel şirketlere satılmasının önü açılıyor.

Su varlıklarını ve tarımı olumsuz etkileyeceği gerekçesi ile düzenlemeye tepki gösteren anamuhalefet milletvekilleri, kameraların karşısına geçti...

KAMİL OKYAY SINDIR - SULARIMIZ DEVLETİ YÖNETEN SİYASİ İKTİDARIN TEHDİT ARACI HALİNE DÖNÜŞECEK. REKABETİN VE TİCARETİN KONUSU OLACAK. PARA CEZALARI TARIMSAL ÜRETİMİ SEKTEYE UĞRATACAK.

OKAN GAYTANCIOĞLU - DEVLET SU İŞLERİ BIRAK BU İŞLERİ. SULAMA BİRLİKLERİNE DE BAKARIM VS.....

Tasarıyla, arazi toplulaştırma ve satış yetkisi de Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'ne bırakılıyor. Ayrıca Orman Kanunu'nda da önemli değişiklikler yapılıyor.

KAMİL OKYAY SINDIR - BURADA AĞAÇ YOK DİYİP ORMANLIK ALAN DEĞİL DENİLEBİLECEK. KONUTA AÇILABİLECEK VS

ZEYNEP ALTIOK - ORMANLARIMIZ DA RANTA YAĞMAYA AÇILIYOR. SARAYLARA AĞLARA BEYLERE RANTA TESLİM OLACAK....... DAHA FAZLA AVM REZİDANS DEMEKTİR.

Tasarı, ormanlarda arkeolojik kazı ve restorasyon yapılmasının, yeraltında depolama alanı kurulmasının da önünü açıyor.

KAMİL OKYAY SINDIR - HER ŞEY DEPOLANABİLİR; TEHLİKELİ TIBBİ ATIKLAR, ÇEVRE FELAKETİNE NEDEN OLABİLECEK ATIKLAR DA DAHİL... BUNA SINIR GETİRMEDİĞİNİZ SÜRECE HER ŞEYE AÇIK BIRAKIYORSUNUZ.

ZEYNEP ALTIOK - AMAÇ ORMANLARIMIZI, SULAK ALANLARIMIZI SATMAKTIR AKP İÇİN SAT SAT BİTMEYEN ÜLKE YAPMIŞLAR. OLDU OLACAK ÜLKEYİ TOPTAN SATIŞA ÇIKARALIM ÖZELLEŞTİRELİM GİTSİN.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz