Erdoğan "bilek güreşine çevrilmesinden rahatsızlık duyuyoruz"

Erdoğan "bilek güreşine çevrilmesinden rahatsızlık duyuyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, washington ve moskova'ya "Suriye'de krizi tırmandırmayın" mesajı gönderdi... Başkentray Açılış Töreni'ndeki konuşmasında Amerika Birleşik devletleri ile Rusya arasındaki krize değinen Erdoğan, "Suriye'nin bilek güreşi sahasına çevrilmesinden rahatsızız'' dedi. Kur'daki rekor yükselişe de değinen Cumhurbaşkanı, "Ekonomik terör estirmeye çalışanların hesap vereceğini" söyledi.

Erdoğan: "ASKERİ GÜÇLERİNE GÜVENEN ÜLKELERİN SURİYE'Yİ ADETA BİR BİLEK GÜREŞİ SAHASINA ÇEVİRMELERİNDEN RAHATSIZLIK DUYUYORUZ. "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkentray Açılış Töreni'nde konuştu. ABD ve rusya'dan gelen açıklamalar ile tırmanan suriye krizi'ne yönelik mesajlar verdi.

"SURİYE'DEKİ GELİŞMELER TÜM DÜNYA ÇAPINDA BİR GÜVENLİK KRİZİNE YOL AÇMIŞTIR. SURİYE'DEKİ REJİM BİZİM GÖZÜMÜZDE ZATEN KAPKARA BİR SİCİLE SAHİPTİR."

Erdoğan, krizin tırmanmaması için diplomatik temaslarda bulunduğunu söyledi...

"TRUMP'LA GÖRÜŞTÜK, PUTİN'LE GÖRÜŞECEĞİM. BİRLİKTE KİMYASAL KATLİAMI NASIL DURDURURUZ BUNU KONUŞACAĞIM"

Türkiye'nin Suriye konusundaki tavrını hatırlatan Erdoğan, Moskova ve Washington'a mesajlarını sürdürdü...

"SINIRLARIMIZ BOYUNCA NE DEAŞ, NE PYD TEK BİR TERÖRİSTİN BİLE VARLIĞINI TAHDİT OLARAK GÖRÜYORUZ. KİMSENİN AKDENİZ VE SURİYE TOPRAKLARINI SİYASİ VE ASKERİ GÜÇ MÜCADELE ATEŞİNDE YAKMAYA HAKKI YOK. NE ABD İLE OLAN MÜTTEFİKLİĞİMİZDEN NE DE RUSYA İLE GENİŞ ALANDA KURDUĞUMUZ STRATEJİK İLİŞKİLERİMİZDEN, NE DE İRAN İLE BİRLİKTE ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇME NİYETİMİZ YOKTUR. KATİL ESED REJİMİNİ DESTEKLEYENLER, PYD'Yİ DESTEKLEYENLER YANLIŞ YAPIYOR."

Cumhurbaşkanı, Fırat'ın doğusuna operasyon sinyalini bir kez daha verdi..

"İDLİB, TEL RIFAT, MÜNBİÇ, AYN EL ARAP, TEL ABYAD, RASULAYN, KAMIŞLI TARAFLARINI DA GÜVENLİ HALE GETİRECEK VE TÜM SURİYELİLERİN EVLERİNE, YUVALARINA KAVUŞMALARINI SAĞLAYACAĞIZ. "

Erdoğan, Kur'daki yükselişe de değindi...

"EKONOMİDE AKTİF ROL OYNAYANLAR EĞER SURİYE'DEKİ BU GELİŞMELERİ KALKIP BAHANE EDEREK BURADAN ÜLKEMİZE EKONOMİK TERÖR ESTİRMEYE ÇALIŞIYORSANIZ YANLIŞ YAPARSINIZ. YERİ GELDİĞİNDE BUNUN HESABINI VERİRSİNİZ, BEDELİNİ ÖDERSİNİZ. DÖVİZ KURLARINDAKİ ARTIŞIN MAKUL, MANTIKLI, İŞİN KİTABINA UYGUN HİÇBİR İZAHI YOKTUR. BİZİ DÖVİZ KURU ÜZERİNDEN TERBİYE EDEMEZLER"

Cumhurbaşkanı, Kanal İstanbul Projesi İhalesinin bir an önce yapılmasını da istedi...

Daha sonra kürsüye Başbakan Binali Yıldırım geldi...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz