FETÖ'nün balkan yapılanması soruşturmasında 6 tutuklama

FETÖ'nün balkan yapılanması soruşturmasında 6 tutuklama

MİT tarafından 29 Mart'ta Kosova'dan Türkiye'ye getirilen 6 FETÖ şüphelisi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin suçları arasında "terör örgütü yöneticiliği" ve "uluslararası casusluk" bulunuyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın, FETÖ'nün Balkan ayağına yönelik Kosova'da düzenlediği operasyonda yakalanan ve Türkiye'ye getirilen 6 şüpheli için tutuklama kararı çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanma istemiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen şüphelilerin, hakimlik sorgusu tamamlandı.

Nöbetçi hakimlik, şüpheliler Cihan Özkan, Kahraman Demirez, Hasan Hüseyin Günakan, Mustafa Erdem, Osman Karakaya ve Yusuf Karabina'nın, "silahlı terör örgütü yöneticiliği" ve "uluslararası casusluk" suçlarından ayrı ayrı tutuklanmalarına hükmetti.

MİT'in Kosova istihbaratıyla etkin iş birliği içinde gerçekleştirdiği operasyonda, Türkiye'de aranan FETÖ'nün 6 üst düzey mensubu yakalanarak 29 Mart'ta Türkiye'ye getirilmişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz