Prof.Dr. Atasoy Meclis Komisyonu'nda konuştu

Prof.Dr. Atasoy Meclis Komisyonu'nda konuştu

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'e yönelik Zeytindalı harekatı sürerken, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy'dan önemli açıklamalar geldi. Atasoy, Afrin'deki tünellerde plastik torpalar içerisinde yüzlerce uyuşturucu hap bulunduğunu söyledi. Atasoy, geçen yıl 450 ton eroinin Türkiye üzerinden geçtiğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytindalı Harekatı başarıyla sürüyor. Operasyonla terör örgütünün sentetik uyuşturucu imalatına da büyük darbe vuruldu.

Bir başka gerçek de terör örgütü YPG üyelerinin uyuşturucu hap kullanarak araziye çıkması....

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, bölgeden bir fotoğraf paylaşmış ve "terör örgütü, teröristleri bu haplarla uyuşturup araziye sürüyor" demişti.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy da , Meclis'te Madde Bağımlılığını araştırma Komisyonuna çarpıcı bilgiler verdi; "afrin civarındaki bazı tünellerde plastik torpalar içerisinde yüzlerce captogan bulundu" dedi. Atasoy, terör gruplarının açlığa ve susuzluğa direnmek için bu yolu tercih ettiğini söyledi.

Aynı zamanda Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü olan Prof. Dr. Sevil atasoy'un, komisyona verdiği bir başka önemli bilgi de ülkemizi de kapsayan uyuşturucu trafiğiyle ilgili..
Atasoy, "Balkan yolu ile geçtiğimiz yıl ,Türkiye üzerinden 450 ton eroin geçti. Bu eroinin bir bölümünü yakalayabildik ama bir bölümünü yakayalamadık" dedi.

Büyük miktarda uyuşturucunun Suriye, ırak , Suudi Arabistan ve Katar'ı da kapsayan arap ülkelerine yine Türkiye üzerinden gittiğini belirten Atasoy, bunun da Türkiye için büyük sorun olduğunu yineledi.

Prof. Dr. atasoy, Afganistan'da ekilen uyuşturucu miktarının da geçen yıla göre yüzde 85 arttığını vurguladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz