Uçakla yolcu getirene 1500 ila 9000 dolar

Uçakla yolcu getirene 1500 ila 9000 dolar

Turizme çifte teşvik geliyor. Uçak ve kruvaziyer gemi ile turist getiren seyahat acentelerine destek verilecek. Kararı olumlu değerlendiren sektör temsilcileri, Türkiye'nin liman ihtiyacını hatırlatıyor, karayollarında da teşvik önerisinde bulunuyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan sektöre iki yeni destek geldi... Bunlardan biri uçak seferlerine ilişkin... En az 30 kişiden oluşan turist grubu getiren seyahat acentelerine bin 500 ila 9 bin dolar destek sağlanacak.

"12 AYA YAYABİLMEK İÇİN TURİZM HAREKETLERİNİ DURGUN AYLARI YÜKSELTMİŞLER, DOLU AYLARI DA DÜŞÜRMÜŞLER. BÖYLECE ÖLÜ AYLAR DAHA FAZLA TEŞVİK EDİLMİŞ DOLU AYLAR DAHA AZ TEŞVİK EDİLMİŞ OLDU."

Bir diğer teşvik ise kruvaziyer gemilere yapıldı. Bu kapsamda, yolcu başına 25 ila 45 dolar destek verilecek.

"KRUVAZİYERLERİN İSTANBUL'A GELMESİ ÇOK MÜHİM. İSTANBUL AYNI ZAMANDA BİR DEĞİŞİM NOKTASI. İSTANBUL'A 6 GÜNLÜK MÜŞTERİ HAREKETİ SAĞLIYOR HER KRUVAZİYER."

Türkiye'ye kruvaziyer gemi seferlerinde sigorta sıkıntısı yaşandığını hatırlatan Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, liman ihtiyacına vurgu yapıyor.

"KRUVAZİYERLERİN BAŞLAMASI İÇİN SİGORTA SIKINTISININ DEVLET TARAFINDAN ÇÖZÜLMESİ LAZIM. LİMAN ŞART GEMİNİN BİR YERE YANAŞMASI LAZIM Kİ İNSANLAR İNEBİLSİN. KARAKÖY'DEKİ LİMAN RESTORASYONA ALINDI. SÜRATLE AÇILMASI GERİ KALAN TESİSLERİN BİR YANDAN DEVAM EDİLMESİ LAZIM. BELKİ HAREM DE DÜŞÜNÜLEBİLECEK NOKTALARDAN BİR TANESİ"

Bayındır, turistik turları arttırmak için komşu ülkelerden gelenlere yakıt desteği getirilsin önerisinde bulunuyor.

"BİZİM İHMAL EDEMEYECEĞİMİZ KOMŞULARIMIZ VAR YUNANİSTAN BULGARİSTAN ROMANYA YUGOSLOVYA VAR. 0225 HUDUTLARA BİRER GÜMRÜKSÜZ SAHAYA BENZİN İSTASYONU KURUN BURAYA GELENLERE - PETROLÜ UCUZ VERELİM. VERGİSİZ VERELİM BU DA ONLARA BİR TEŞVİK OLMUŞ OLUR. KÜÇÜK ARAÇLARA DA MÜSAADE EDİP MİNİBÜS MİDİBÜS GİBİ BUNLARIN DA TÜRKİYE'YE GELMESİNİ TEŞVİK ETMEK LAZIM"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz