MİT tırları davası ertelendi

MİT tırları davası ertelendi

MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmen Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün yargılandığı dava, 9 Mayıs'a ertelendi.

MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmen Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün "Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım" suçundan yargılandıkları davanın 5. celsesi görüldü.

İzleyiciye kapalı yapılan duruşmaya Enis Berberoğlu, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi aracılığıyla katıldı. Sanıklardan Erdem Gül ise, duruşmada hazır bulundu.
Berberoğlu ile ilgili istinaf mahkemesinin gerekçeli kararını kabul eden mahkeme heyeti, Gül ve Dündar hakkındaki Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nce verilen bozma kararının beklenmesine karar verdi. Berberoğlu'nun avukatlarına tanık listelerini sunması için süre veren mahkeme heyeti, duruşmayı 9 Mayıs'a erteledi.

Davayı takip eden CHP'li milletvekilleri ise, yargılamaya tepki gösterdi.

"TÜRKİYE'DE ADALETİN KANAYAN BİR YARASIDIR, ENİS BERBEROĞLU DAVASI. ONUN ÖZGÜRLÜĞÜ BİZİM TUTSAK OLAN YANIMIZIN, TÜRK HALKININ BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜN TUTSAK OLAN YANININ ÖZGÜR KALMASI DEMEKTİR. BİZ HERKES İÇİN ÖZGÜRLÜK, HERKES İÇİN ADALET, HERKES İÇİN MUTLULUK İSTİYORUZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz