Hakkari'den acı haber şehit ateşi, Niğde'ye düştü

Hakkari'den acı haber şehit ateşi, Niğde'ye düştü

Acı haber, bu kez Hakkari'den geldi... Yüksekova ilçesinde tank bakımı yaparken ateş alması sonucu yaralanan Çavuş Yusuf Yavuz şehit oldu. Diyarbakır'da DÜN teröristlerin bombalı tuzağı sonucu şehit olan 3 askerimiz için uğurlama töreni düzenlendi.

Hakkari Yüksekova'da M60T tipi tankın, gece saatlerinde yapılan bakımı sırasında ateş alması sonucu yaralanan Çavuş Yusuf Yavuz, kurtarılamayarak şehit oldu.

Terhisine 45 gün kala şehit olan Yavuz'un Niğde'deki baba ocağı, haberle yasa büründü.

Şehit asker, ikindi vakti Niğde'nin Kızılören köyünde kılınacak cenaze namazı SONRASI toprağa verilecek.

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 3 askerimiz için ilk tören, Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'nda düzenlendi.

Şehit askerlerimiz, Astsubay Çavuş Ümmet Ufacık, Uzman Çavuşlar Kadir Çakı ve Fatih Uysal'ın özgeçmişlerinin okunması ile başlayan tören, dualarla son buldu.

Törenin ardından, şehitlerimizin naaşları, baba ocaklarına uğurlandı.

Astsubay Çavuş Ümmet Ufacık, Konya'da; Uzman Çavuş Kadir Çakı, Amasya'da; Uzman Çavuş Fatih Uysal ise Antalya'da düzenlenecek cenaze törenleri ile toprağa verilecek.

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Orhan Sürmen de baba ocağı Kahramanmaraş'ta sonsuzluğa uğurlanacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz