Erdoğan: "Kuzey Irak'ı da teröristlerin başına yıkacağız"

Erdoğan: "Kuzey Irak'ı da teröristlerin başına yıkacağız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlara seslendi. Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili kritik bir bilgiyi paylaştı. "Temenni ederim ki akşama kadar Afrin düşmüş olur" dedi. Sert eleştirilerini yine başta ABD olmak üzere terör örgütlerine destek veren ülkelere yöneltti. Erdoğan, İstiklal Marşı'nın bestesinin değişebileceği sinyalini de verdi.

"TEMENNİ EDERİM; AKŞAMA KADAR AFRİN TAMAMEN DÜŞMÜŞ OLACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin kritik bilgiyi; Muhtarla biraraya geldiği toplantıda duyurdu... "Türkiye'nin Sivilleri hedef aldığı" yönündeki iddialara tepkisi sertti...

"BATI GİBİ SİVİLLERİ VURMUYORUZ. KATLEDENLER TR'YE AKIL VERMESİN. HESAP VERSİN.
HESAP SORMAYA YELTENMESİNLER. SİVİLLER HEDEF OLSAYDI AFRİN BİTMİŞTİ.
ÖLE ALÇAK ÖÖLE KATİL Kİ; YERE ATILAN KURANI KALDIRIRKEN ŞEHİT EDİLDİ. BUNLAR KAFİR... AKIBETİ BELLİ..."

Afrin'de kullanılan mühimmatlar hakkında da bilgi verdi Erdoğan... "silahların yüzde 65'i yerli" dedi hedefinde terör örgütlerine destek olan ülkeler vardı...

"KÖTÜ KOMŞULAR BİZİ SİLAH SAHİBİ YAPTI. DAĞLARDA O TÜNELLERİ KİM AÇTI? O TERÖRİSTLERDE BU KADAR AKIL YOK.
DOĞU TARAFI BUGÜN YARIN KAPATILCAK
REJİM GÜÇLERİNE. AFRİNE GİDECEK KONVOYLAR YOLA BİLE ÇIKARILDI. YOLLARDA İMHA ETTİK OYUNU BOZDUK. ŞİMDİ DE YAPACAĞIMIZ AYNISI. TERÖRE DESTEK VEREN ÜLKELERE; ABD. GÖLGE ETMESİNLER BAŞKA İHSAN EYLEMEYİZ. "

Irak'ın kuzeyindeki operasyonlara da değindi Cumhurbaşkanı...

"AFRİN'İ DE TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ, MÜMBİÇ'İ DE, FIRAT'IN DOĞUSUNU DA AYNI ŞEKİLDE TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ. HEDEF TOPRAKLAR DEĞİL, TAMAMEN TERÖRİSTLERDEN BÖLGEYİ ARINDIRMAKTADIR. KUZEY IRAK'TA YAKINDA ÇOK DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE ORALARI DA TERÖRİSTLERİN BAŞINA YIKACAĞIZ."

Erdoğan, İstiklal Marşı'nın bestesinin değişebileceği sinyalini de verdi.

Türkiye'nin Terörle mücadelesini anlatan bir marşın olmadığını da söyleyerek, şairlere seslendi.

"GÜFTE VAR BESTE YOK. ŞU ANDA FIRAT KALKANI, AFRİN BİZ BUNUNLA İLGİLİ BİR İSTİKLAL MARŞI DEMEYİM AMA BİR MEHTER MARŞI GİBİ BİR MARŞ YAZAMAZLAR MI?
15 TEMMUZ GİBİ BÜYÜK BİR DESTANI ANLATACAK BİR ŞİİRİMİZ MARŞIMIZ DA MEVCUT DEĞİL. ŞİİRLERİNİ YÜREĞİYLE YAZACAK ŞAİRLERİMİZE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz