Çakar'dan açığa alındı, suç duyurusunda bulundu

Çakar'dan açığa alındı, suç duyurusunda bulundu

Durdurduğu çakar lambalı araçta bulunan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü ile tartıştı diye açığa alınan polis memuru, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Son zamanlarda sıkça emniyet şeridinde usulsüz siren ve çakar kullanarak giden araçlar hakkında şikayetlerin artması üzerine denetimler arttırıldı.

Uygulamalar sırasında polis memuru N.Ç, Avrasya Tüneli Avrupa girişi Yenikapı uygulama noktasında durdurduğu çakar lambalı araçta bulunan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü ile tartışmış ve açığa alınmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan N.Ç. dilekçesinde, "Polise karşı gelerek kimlik vermeyen, aracını aratmayan, beni görevim başında tehdit eden araçtaki iki şahıstan ve bu iki şahıs hakkında işlem yaptırmayan, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı M.Ç. hakkında kolluk kuvvetinin görevini engelleme, görevli olduğum noktadan yazılı emir olmadan beni kovması, diğer polis memurları karşısında küçük düşürülmemden dolayı davacı ve şikâyetçiyim” ifadelerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde konuyla ilgili yapılan açıklamada ise aracın usulsüz çakar kullanmaktan durdurulduğu doğrulanırken, polis memurunun aracı uzun süre bekleterek İstanbul Milli Eğitim Müdürü’ne kötü muamelede bulunduğu ve personel yoklamasında eksik çıkan memurları amirlerine bildirmediği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz