Yıldırım: "Seçim güvenliği olunca boykot mu edeceklermiş?"

Yıldırım: "Seçim güvenliği olunca boykot mu edeceklermiş?"

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in "Seçimler boykot edilmeli” sözlerini, "demekki seçim güvenliği olunca rahatsız oluyorlar" şeklinde değerlendirdi. Başbakan Yıldırım, "Anamuhalefet partisi iktidar alternatifiyse boş işleri bırakıp faydalı söylemlere yönelsin" dedi. Muhalefet kanadı ise düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi'ne götürmeye hazırlandıklarını açıkladı

"SEÇİM GÜVENLİĞİ OLUNCA BOYKOT MU EDECEKLERMİŞ DEMEKKİ GÜVENLİ OLUNCA RAHATSIZ MI OLUYORLAR... SANDIĞA YASIMASI İÇİN OLMAZSA OLMAZ BİR DÜZENLEMEDİR "

Başbakan Binali Yıldırım, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye hareketinden önce Ankara'da soruları yanıtladı; CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in "seçimler boykot edilmeli" sözlerini değerlendirdi.

"CHP'NİN BÖYLE BOYKOT GREV BU TİP SZÖYLEMLERİ ZAMAN ZAMAN OLUYOR HERHALDE GENÇLİKLERİNDE OKULDA ...SİYASETTE DE TEKRAR EDİYORLAR AMA ARTIK O GÜNLER GERİDE KALDI ANAMUHALEFET PARTİSİ İKTİDAR ALTERNATİFİ İSE BU BOŞ İŞLERİ BIRAKIP DAHA FAYLDALI İŞLERE YÖNELMESİNDE FAYDA VAR "

Başbakan, muhalefetin ittifak düzenlemesi için sabaha kadar süren görüşmeleri eleştirmesine de yanıt verdi.

"GRUPLAR ANLAŞTI.....O NEDENLE PAZARTESİ ÇALIŞILDI "

"PAZARTESİ ÇALIŞMA GÜNÜ DEĞİL Mİ VATANDAŞ ÇALIŞIYLOR MECLİS ÇALIŞINCA YANLIŞ MI....İCAP EDERSE 7 GÜN ÇALIŞABİLİR "

Seçim güvenliğinin ihlal edildiği yönünde düzenlemeyi eleştiren muhalefet, konuyu şimdi de Anayasa Mahkemesi'ne taşımaya hazırlanıyor

"İTTİFAK TEKLİFİNİN İÇİNDE ANAYASAYA AYKIRILIK TEŞKİL EDEN HÜKÜMLER VAR. SEÇİM GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ , TEMSİLDE ADALETYE -İLGİLİ EŞİTLİKLE İLGİLİ BUNLARI ANAYASA MAHKEMESİNE GÖTÜRECEĞİZ "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz