Türkiye'de tutuklu 2 yunan asker

Türkiye'de tutuklu 2 yunan asker

1 Mart'ta, Türk topraklarına geçmelerinin ardından yakalanıp tutuklanan 2 Yunan askeri için Yunanistan'da gösteri düzenlendi... Eyleme katılan yaklaşık 3 bin kişi, askerlerin serbest bırakılmasını istedi.. Yunan Hükümetinden yapılan açıklamada ise askerlerin bırakılması için diplomatik çabaların sürdüğü bildirildi.

Yunanistan'da, Türkiye sınırını geçip tutuklanan iki Yunan askerin serbest bırakılması için protesto gösterisi düzenledi.

Türkiye sınırına yakın Orestiada kentinde toplanan ve aralarında eski askerler ile kilise yetkililerinin de bulunduğu 3 bin kişi, tutuklu Yunan askerlerin serbest bırakılmasını istedi...

Türkiye sınırındaki Kastanies kentinde toplanan bölgenin bisiklet kulübü üyeleri de, tutuklu Yunan askerler için pedal çevirdi.. Sporcular, "Bu bölgede komşularımızla huzur ve uyum içinde yaşadığımız mesajını göndermek istiyoruz" diye konuştu.

Hükümet sözcüsü Dimitris Tzanakopulos ise askerlerin serbest bırakılması için diplomatik çabaların sürdüğünü bildirdi..

Edirne'de çıkarıldıkları mahkemede tutuklanan Kastanies Karakolu görevlisi teğmen Aggelos Mitretodis ile Astubay Çavuş Dimitros Kouklatzis ifadelerinde 'sınırı yanlışlıkla geçtiklerini' söylemişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz