Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş'tan açıklama

Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş'tan açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş; son günlerde yaşanan tartışmalar nedeniyle kameraların karşısına geçti ve önemli açıklamalarda bulundu. Erbaş, "İslam'a yönelik hatalı söylemlerden kaçınılmalı" dedi, "Öfke ve nefret üreten davranışların her şeyden önce Müslümanlara zarar verdiğini" vurguladı...

ALİ ERBAŞ: "İLAMIN TEMEL KAYNAKLARINI DOĞRU BİLGİ VE METODLARI DİKKATE ALMAYAN....AYRIŞTIRICI VE ÖTEKİ YAKLAŞIMLAR İTİCİ KIRICI VE KABA BİR DİL BULANIK VE GİZEMLİ ÜSLÜP İLE SAHTE YAPMACIK TAVIRLAR.."

Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr Ali Erbaş "itici, Kırıcı, kaba dil" dedi, son günlerde yapılan tartışmalı ve tepki çeken açıklamaları eleştirdi.

ALİ ERBAŞ: "TOPLUMUMUZUN BİRLİK VE KARDEŞLİK HARCINI OLUŞTURAN İSLAM VE ONUN DEĞERLERİ ÜZERİNDEN, ÖZENSİZ HABER VE YORUMLARLA YANLIŞ ALGILAR OLUŞTURARAK, ADETA İSLAM'IN KENDİNİ HEDEF ALMAYA NEDEN OLAN YAKLAŞIMLAR DA KABUL EDİLEMEZ... MÜSÜMANLARIN KENDİLERİNE ZARAR VERMEKTEDİR "

Kadına yönelik şiddetle ilgili sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan ilahiyatçı Nureddin Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da hedefindeydi. Erdoğan Bolu'da Diyanet'e çağrıda bulundu

ERDOĞAN: "HERKES BAŞTA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI DİN İŞLERİ YÜKSEK KURULU ...BU KONUDA BİRARAYA GELİP İSTİŞARELERLE YAPTIKLARI ŞURALARLA BUNLARA YANIT VERMELİ ....MEYDANI BOŞ BIRAKMAYIN "

Erdoğan'ın o çağrısının ardından Diyanet işleri Başkanı Erbaş kameraların karşısına geçti.

ALİ ERBAŞ: "İSTİSMARCI GURUP KİŞİ LERE KARŞI.....SÜREKLİ MİLLETİMİZİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEKTİR ....BAŞKANLIĞIMIZI TAKİP ETMELERİ BİZLERİ MEMNUN ETMEKTEDİR "

Son günlerde tepki çeken açıklamalar nedeniyle gözler Diyanete çevrilmişti. Erbaş'ın verdiği örnek Hz. Muhammed'in veda hutbesiydi.

ALİ ERBAŞ: "PEYGAMBERİMİZ VEDA HUTBESİNDE KADIN HAKLARINI GÖZETMEYİ ...SORUMLULUK OLARAK YÜKLEMİŞTİR ....KADINA DÖNÜK ŞİDDET EYLEM VE SÖYLEMLERİN İSLAM'DAN REFERANS BULMASI ASLA MÜMKÜN DEĞİLDİR ERBAŞ KADINI RENCİDE EDEN BÜTÜN GELENEK ÖRF VE İNANIŞLAR REDDEDİLMELİDİR "

Diyanet İşleri Başkanlığı, yol haritasını da belirledi. İlk olarak ilahiyatçı kadın akademisyenlerle istişare toplantıları yapılacak. Bu arada tüm illere kadın müftü yardımcıları da atanacak

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz