Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mersin il kongresinde konuştu... Afrin'e girilmek üzere olduğunu söyleyen Erdoğan, "Münbiç, Ayn el Arap, Tel Abyad, Resulayn, Kamışlı, buraları da teröristlerden temizleyeceğiz" dedi... Erdoğan'ın hedefinde teröre destek veren ülkeler ve NATO da vardı.

ERDOĞAN: "AFRİN'E GİRDİK GİRİYORUZ... CERABLUS'U, RAİ'Yİ, AZEZ'İ, EL BAB'I NASIL TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEDİKTEN SONRA ELEKTRİĞİNDEN SUYUNA, EĞİTİMİNDEN SAĞLIĞINA TÜM ALTYAPI VE ÜSTYAPI HİZMETLERİYLE AYAĞA KALDIRMIŞSAK AFRİN'İ DE ÖYLE YAPACAĞIZ. ARDINDAN, TERÖRİSTLERDEN ARINDIRDIKTAN SONRA MÜNBİÇ, AYN EL ARAP, TEL ABYAD, RESULAYN, KAMIŞLI, BURALARI DA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'ndan sonra yeni operasyonların yapılacağının sinyalini verdi.
Mersin'de partisinin 6. Olağan İl Kongresinde konuşan Erdoğan, sivillere zarar verildiğine yönelik iddialara tepkiliydi.

ERDOĞAN: "BİZ, TERÖRİSTLER VE KİMİ ÜLKELER GİBİ VİCDANIMIZI, AHLAKIMIZI, HASSASİYETLERİMİZİ RAFA KALDIRMIŞ OLSAK AFRİN'İ ELE GEÇİRMEK 3 GÜNLÜK İŞTİ. TÜRKİYE, TARİHİNDE SÖMÜRGE AYIBI OLMAYAN, İŞGAL LEKESİ BULUNMAYAN TEK ÜLKEDİR. BANA İSİM VERDİRTMESİNLER. BİZ BU İŞGAL GÜÇLERİNİ ÇOK İYİ BİLİRİZ, BUNLARI ÇOK İYİ TANIRIZ. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefinde teröre destek veren ülkeler de vardı.

ERDOĞAN: "TERÖR ÖRGÜTÜNÜN VE ONU DESTEKLEYENLERİN SURİYE'DE NEYİ AMAÇLADIKLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ. ONUN İÇİN DE ONLARIN ÜZERİNE ÜZERİNE GİDİYORUZ. AMA KİMSE BİZE YANLIŞ BAKMASIN. EĞER BİZE YANLIŞ BAKARLARSA O ZAMAN İKİ PARMAĞIMIZ BUNLARIN İKİ GÖZÜNDE OLUR. KENDİ ÜLKELERİNİN PASAPORTUYLA ÜLKEMİZE GELİP BURADAN BAŞKA YERLERE GİDENLERİN HESABINI BİZDEN SORMAYA KALKANLAR, ŞİMDİ PYD VE YPG'YE KATILMAK İÇİN GELENLER KONUSUNDA DA AYNISINI YAPIYORLAR. SURİYE'DEN GİDEN TABUTLARIN ÜZERİNDEKİ O PAÇAVRALAR, TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDAKİ RİYAKARLIĞIN CANLI BİRER İSPATIDIR. "

NATO'yu da eleştiren Erdoğan, "Neden Suriye'ye gelmiyorsun?" diye sordu.

ERDOĞAN: "EY NATO NEREDESİN? BU KADAR MÜCADELE VERİYORUZ. TÜRKİYE NATO'NUN ÜYESİ DEĞİL Mİ? NEREDESİN? AFGANİSTAN'DA HEMEN NATO ÜYESİ ÜLKELERİ ORAYA DAVET ETTİN, PEKİ SURİYE'DE? SURİYE'DE NATO ÜYESİ OLAN ÜLKELER... ASLINDA KUDRETLERİ YETSE KALKACAKLAR ONLAR AÇIK NET KARŞIMIZA DİKİLECEKLER FAKAT TÜRKİYE'NİN DİK DURDUĞUNU GÖRÜNCE BUNA CÜRET EDEMİYORLAR. AMA BİZİM İSTEĞİMİZ ŞUYDU, AFGANİSTAN'A ÇAĞIRDIN GELDİK, SOMALİ'YE ÇAĞIRDIN GELDİK, BALKANLARA ÇAĞIRDIN GELDİK, ŞİMDİ DE BEN ÇAĞIRIYORUM, HADİ BAKALIM SURİYE'YE GEL. NİYE GELMİYORSUN?"

Kongre öncesinde dışarıda toplanan halka da hitap eden Erdoğan'ın bozkurt işareti yapması dikkati çekti..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz