Murat Sabuncu ve Ahmet Şık'a tahliye

Murat Sabuncu ve Ahmet Şık'a tahliye

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı davada, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu'nun tahliyesine karar verildi... Mahkeme başkanı, Akın Atalay ile ilgili “Kaptanlar gemiyi en son terk eder” diyerek, duruşmayı mütalaa açıklanması için erteledi.

Cumhruriyet Gazetesi davasının 6'ncı duruşması Silivri’de yapıldı.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, muhabir Ahmet Şık ve Ahmet Kemal Aydoğdu ile bazı tutuksuz sanıklarla avukatları katıldı.

CHP ve HDP Milletvekillerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi de duruşmayı izledi..

Mahkeme heyeti tutuklu sanıklar; Ahmet Şık ve Murat Sabuncu'nun tahliye edilmesine Akın Atalay ile Ahmet Kemal Aydoğdu'nun ise tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

“Murat Sabuncu boğazı görmek istiyormuş gitsin görsün" diyen mahkeme başkanı, Akın Atalay içinse “Kaptanlar gemiyi en son terk eder” ifadeleriyle duruşmayı mütalaa açıklanması için erteledi.

Ahmet Şık ile Murat Sabuncu'yu cezaevi çıkışında aileleri, arkadaşları ve meslektaşlarından oluşan kalabalık bir grup karşıladı.

Şık ve Sabuncu, Akın Atalay hakkında tahliye kararı verilmemesini eleştirdi.

"BEN HİÇBİR ŞEKİLDE SEVİNÇLİ DEĞİLİM. AKIN ATALAY BU KOMPLONUN SON TUTUKLUSU OLARAK İÇERİDEYKEN SİZLERİN DE SEVİNMESİNİ İSTEMİYORUM."

"BUGÜN ONUN DOĞUM GÜNÜ. ONUN DOĞUM GÜNÜNÜ DE KUTLUYORUM. UMUT EDİYORUM EN KISA ZAMANDA ONU DA YANIMIZA ALACAĞIZ. CUMHURİYET HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BAĞIMSIZ GAZETECİLİK YAPMAYA DEVAM EDECEK."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz