CHP ile MHP arasında yeni tartışma

CHP ile MHP arasında yeni tartışma

Cumhuriyet halk partisi ile milliyetçi hareket partisi arasındaki ittifak tartışması, anamuhalefetin hazırladığı seçim güvenliği raporu üzerinden devam etti... CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, randevu taleplerini reddeden Milliyetçi hareket partisi'nin BUGÜN o raporu istediğini öne sürdü... MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile genel başkan yardımcısı semih yalçın ise iddiayı yalanladı.

CHP ÖZGÜR ÖZEL- BU NE PERHIZ BU NE LAHANA TURSUSU

MHP ERKAN AKÇAY- "BASİT BİR ÇİĞLİKTEN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİR"

Seçim güvenliği raporu, iki partiyi bir kez daha karşı karşıya getirdi.

ÖZGÜR ÖZEL- OYSAKI MHP UZERINE HIC BIR DEGIŞIKLIK YAPILAMAYACK OYALAMA TAKTIGI DEMISTI

CHP heyeti 8 partiye yaptığı ziyaretin ardından 18 maddelik seçim güvenliği raporu hazırlamıştı. O rapor DÜN adalet ve kalkınma partisine iletildi. milliyetçi hareket partisi ise anamuhalefet heyetinin randevu talebini reddetti.
İki parti arasındaki tartışma, bugüne yansıdı.

ÖZGÜR ÖZEL- AMA DUNKU TAVRI TELAFI ETMEK ICIN BUGÜN RAPORU TALEP EDEN BIR MHP HAKKATEN MHP'NİN ACINACAK HALINE GULELIMMI...

Anamuhalefet kanadının iddiasına göre, MHP'den bir görevli, BUGÜN CHP meclis grubuna giderek raporun bir örneğini istedi. Ancak rapor o kişiye verilmedi.

ÖZGÜR ÖZEL- BUGUN BIR BAŞKA SEY GELDİ BIR TELEFON MHP RAPORUNUZU İSTİYOR RAPOR BUTUN BASINDA VAR

İddiaya MHP'nin yanıtı sert oldu. Grup başkanvekili Erkan Akçay, Meclis'te açıklama yaptı.

ERKAN AKÇAY- "SADECE GRUP PERSONELİMİZ OLAN ÖMER ÇAKMAK, HER ZAMAN BİRBİRLERİYLE SOHBET EDİP GÖRÜŞÜP İSTERLER. KENDİ KİŞİSEL MERAKINDAN BU RAPORU SORMUŞ. CHP GRUP PERSONELİ DE KENDİ GRUP BAŞKANVEKİLLERİNE SÖYLÜYORLAR. CHP, MHP'YE KARŞI BU HUSUMETİNDEN HAZIMSIZLIĞINDAN BU HIRÇINLIKLARI YAPIYOR. CHP'NİN YAPTIĞI KENDİLERİNE RANDEVU VERMEYİŞİMİZİN HAZIMSIZLIĞININ BİR YANSIMASIDIR. "

MHP genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da, yazılı açıklamasında, "ne parti grubumuzdan ne de genel merkezimizden chp'nin seçim güvenliği raporu metni talep edilmiştir" dedi, CHP'nin iddiasının asılsız olduğunu belirtti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz