Yıldırım: "fabrikalar daha fazla kapasiteyle çalışacak"

Yıldırım: "fabrikalar daha fazla kapasiteyle çalışacak"

Başbakan Binali Yıldırım şeker fabrikalarının satılması ile üretimin kapasitelerinin artacağını savundu. Çalışanların haklarının sonuna kadar korunacağını ifade eden yıldırım, nişasta bazlı şeker üretiminin artacağı yönündeki iddiaları da yanıtladı.

"ŞEKER FABRİKALARI ÖZELLEŞTİRİLİNCE KAPATILACAKMIŞ, ŞEKER PANCARI ÜRETİMİ YOK OLACAKMIŞ, AZALACAKMIŞ, BÜTÜN BUNLAR YALAN DOLAN. BU FARBİRAKALAR DAHA FAZLA KAPASİTEYLE ÇALIŞACAK, DAHA FAZLA PANCAR ÜRETİCİMİZ BU İŞTEN YARARLANACAK."

Başbakan Binali Yıldırım, 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi kararına yönelik eleştirileri yanıtladı, işçilerin mağduriyet yaşamayacağını savundu.

"BU ÖZELLEŞTİRMEDE BÜTÜN ÇALIŞANLARIN HAKLARI SONUNA KADAR KORUNUYOR. DİYELİM Kİ BİR ŞEKER FABRİKASI ÖZELLEŞTİRİLDİ, ORADA ÇALIŞANLAR İSTERSE BAŞKA KURUMLARA GEÇEBİLECEK VEYA ORADA BEŞ YIL MUTLAKA ÇALIŞMA GARANTİSİ VAR. BU TERCİHİ ÇALIŞANIMIZI KENDİSİ YAPACAK."

Yıldırım, fabrikaların üretime devam edeceğini de söyledi.

"FABRİKALARIN ÖZELLEŞTİKTEN SONRA KAPANMASI DİYE BİR ŞEY YOK. EN AZ 5 SENE BOYUNCA ÜRETİM YAPACAK. "

Bşabakan, satılacak fabrikaların arsalarının amacı dışında kullanılacağı yönündeki eleştirilere de değindi.

"FABRİKANIN İHTİYACI KADAR ARSA VERİLECEK DİĞER ARAS ZATEN BU İŞİN DIŞINDA TUTULACAK
AYRICA BİR FARBRİKA ÜRETİM YAPMAZSA TEMİNAT MEKTUBU VAR. CİDDİ ANLAMDA TEMİNAT ALIYORUZ. YAPMADIĞI ANDA TEMİNAT NAKDE ÇEVRİLECEK, FABRİKA DA ELİNDEN ALINACAK. "

Yıldırım'ın gündeminde, satışlarla nişasta bazlı şeker üretiminin artacağı yönündeki iddialar da vardı.

"MADEM VATANDAŞIMIZIN NİŞASTA BAZLI ŞEKERLERE KARŞI OLUMSUZ BİR BAKIŞI VAR BUNU ÖNEMSİYORUZ. BU YÜZDEN NİŞASTA BAZLI ŞEKERE ÜRETİMİNİ SIKI DENETİM ALTINA ALACAĞIZ. KOTASINI KISACAĞIZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz