3'üncü havalimanı inşaatındaki işçi ölümleri

3'üncü havalimanı inşaatındaki işçi ölümleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 3'üncü havalimanı inşaatında 2015'den bu yana 27 işçinin yaşamını kaybettiğini duyurdu... İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası ise emekçilerin şartlarının düzeltilmesi çağrı yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın soru önergesini yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 3'üncü havalimanı inşaatında 2015'den bu yana 27 işçinin yaşamını kaybettiğini açıkladı

"BİZE GELEN BİLGİLER 27'NİN ÜZERİNDE OLDUĞUNA DAİR. ÖZELLİKLE ALTYAPIDA ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZIN ÖLÜMLERİNİN ŞÜPHELİ ÖLÜM YANİ İŞ KAZASI OLARAK RAPOR EDİLMEDİĞİNE DAİR DUYUMLARIMIZ VAR. "

İnşaattaki çalışma koşullarından şikayetçi olan emekçiler ise üç hafta içinde ikinci kez eylem yaptı.

"İNSANLAR ORDA AİLELERİNİ GERİDE BIRAKIP ÇALIŞMAK İÇİN GELİYORLAR AMA KARŞILAŞTIKLARI TABLO TAM BİR KÖLE KAMPI. AKPINAR KAMPINDA 4 KİŞİ KAPASİTELİ YERLERE 6 KİŞİYE ÇIKARILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ İŞÇİLER, ŞİRKET GERİ ADIM ATTI AMA TAE KADINDA HALA 4 KİŞİ KAPASİTELİ KOĞUŞLARDA 6 KİŞİ KALIYOR ORDA SORUN DEVAM EDİYOR. "

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ali Öztutan havalimanı inşaatı işçilerinin şartlarının düzeltilmesi için çağrı yaptı.

"ÜCRETLERİ ÖDENMİYOR YA DA EKSİK ÖDENMESİYLE KARŞILAŞIYOR BİR ÇOĞUNUN SİGORTA PRİMLERİ ASGARİ ÜCRET ÜZERİNDEN YATIRILIYOR YEMEKLERDE, BARINMA KOŞULLARI, SERVİSLERİ İLE İLGİLİ SIKINTI VAR. ACİLEN İŞÇİLERİN ŞARTLARININ DÜZELMESİ LAZIM. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz