Ricciardo: Red bull atağa kalkmaya hazır

Ricciardo: Red bull atağa kalkmaya hazır

Daniel Ricciardo; Red Bull'un, Mercedes ve Ferrari ile mücadele edebilecek seviyeye gelebileceğinden emin konuştu.

Formula 1 pilotu Daniel Ricciardo, Red Bull'un sezon öncesi hazırladığı klipte açıklamalarda bulundu.

Ricciardo, Milton Keynes merkezli takımın geçen yıl boyunca kaydettiği ilerlemeden övgüyle bahsederken, bu momentumu 2018'e taşıyabileceklerini ve takımın atağa kalkacağını söyledi.

Red Bull'un Mercedes ve Ferrari'yi yenebileceğine inanıp inanmadığı sorusuna Ricciardo, "Öyle olduğunu düşünüyorum. Kurallarda çok büyük bir değişiklik veya benzeri şeyler yok. Geçen yıl aracı oldukça geliştirmeyi başardık. Mantıken bunu yeni araca taşımalıyız ve bu yıl gelişmeye devam etmeliyiz. Daha fazla mücadele olup olmayacağını zaman gösterecek fakat kendimizden oldukça eminim" yanıtını verdi.

Ricciardo, Red Bull'un kaydettiği ilerleme hakkında olumlu olmasına rağmen, bu noktada net hedef koymanın zor olduğunu söyledi.

Elde etmek istediği hedefler olduğunu belirten 28 yaşındaki tecrübeli pilot, sözlerini; ''Üç yarışta iki kez podyuma çıkıp, pole pozisyonu almak istiyorum' diyemem, böyle bir hedef belirleyemem. Benim için önemli olan kendime inanmaya devam etmek ve her yarışa mümkün olduğunca hazırlanmak. O zaman en iyisini yapabileceğimi biliyorum" diye noktaladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz